Avatakse tekstiilikunstnike grupinäitus “Grupp RXII. Kollaaž. 21 aastat hiljem” HOP galeriis

GRUPP RXII Kollaaž. 21 aastat hiljem.
21.06 -11.07. 2017
HOP galerii
Tallinn, Hobusepea 2

Kolmapäeval 21. juunil kell 18.00 avatakse HOP galeriis tekstiilikunstnike grupinäitus “RXII. Kollaaž. 21 aastat hiljem”.
Grupp RXII on kuus tekstiilikunstnikku: Christel Allik, Mari Haavel, Riste Laasberg, Siiri Minka, Kertu Sillaste ja Piret Valk – kes 1996.
aastal (21 aastat tagasi) lõpetasid Eesti Kunstiakadeemias tekstiilikunsti erialal lennu tähisega RXII. Peale ülikooli lõpetamist korraldati RXII nime all kaks grupinäitust. Esimene 1996. aastal gobeläänikursuse töödest ning teine, „Tekstiililood – tavalised aarded”, oli kontseptuaalne projekt (1996 -2001), mille raames eksponeeriti personaalse tähenduslikkusega tekstiiliesemeid oma isiklikest kogudest.
Grupi RXII loomingu tänane eripära on, et ühise lennu lõpetajad ei ole kõik jäänud tekstiilimeediumi juurde, vaid leidnud oma tee ka mitmetes teistes väljendusvahendites. Christel Allik maalib, Kertu Sillaste on raamatute illustraator, Piret Valk trükib tekstiili ja juhendab, Mari Haavel on tekstiilidisainer, Siiri Minka ja Riste Laasberg tegelevad gobeläänpõimega.
Näituse “RXII. Kollaaž. 21 aastat hiljem” valguses tasub mõtiskleda nii ajavahe kui kunstihariduse saanud inimeste elutee üle – loovisiku ametit ei määra vaid tema anne, töötahe ja armastus õpitud eriala vastu, vaid ka ühiskondlikud olud: tellijate ja töötingimuste olemasolu, konkureerivad pakkumised…võimalik, et ka lihtsalt huvide ajas muutumine ja isiklikud valikud.

Arvame, et kunstitundmine muudab elu rikkamaks ja loov meel teeb erinevate ametite pidamise võimalikumaks. RXII grupi kunstnikud on olnud tegevad nii ringijuhendaja, koduabilise, koristaja, laborandi, õppealajuhataja, müüja, psühhiaatriliste patsientide juhendaja, projektijuhi, meistri ja kunstnik-kujundajana… Erinevalt muudest eluvaldkondadest tuleb loomevõimalusse suhtuda väga teadlikult… aeg, ruum ja materiaalsed vahendid tuleb ise korraldada. See on pidev tasakaalu otsimine. Nagu kooliajal, nii ka nüüd, on selles suur roll pereliikmetel, kes loomeperioodi ajaks osa meie kohustusi enda kanda võtavad.
/Grupp RXII aastal 2017/

HOP galerii
Hobusepea 2
10133 Tallinn
tel: +372 6462887
gsm: +372 5112350
e-mail: www.eaa.ee/hop
hop@eaa.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht