Arhitektuurifoto võistluse näitus „Ruumipüüdjad“

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

26. jaanuaril kl 18 toimub Arhitektuurimuuseumis Rotermanni soolalaos arhitektuurifoto võistluse parimate tööde näituse avamine ning võitjate autasustamine.

Arhitektuurifotograafia kui spetsiifilise žanri elavdamiseks ellu kutsutud võistlusele olid oodatud Eestis asuvaid ehitisi ja ruumiolukordi kujutavad kahest kuni neljast fotost koosnevad seeriad. Temaatiliselt jagunes võistlus kaheks: esimesse teemaplokki olid oodatud fotod, mis esitavad arhitektuuri objektiivselt ja portreteerivalt, teise pigem kunstipärased fotod, mis kannavad pildistaja subjektiivset vaadet.

Võistlusele esitatud 83 töö seast valis žürii näitusele 14, neist nelja otsustati premeerida. Võidutööd ja nende autorid kuulutatakse välja näituse avamisel. Avamaks paremini näitusel esitatud fotode sisu, teeb iga töö autor ka väikese kirjaliku sissevaate oma fotoseeria tekkesse või objektivaliku tagamaadesse.

Näitusega meenutame ka muuseumi poolt aastal 2001 korraldatud varasemat arhitektuurifoto võistlust. Kõrvutades 15 aastase vahega toimunud fotovõistlusi, ilmneb mõnigi vahepeal toimunud drastiline areng nii arhitektuuri kui ka fotograafia väljal.

Näitusega kaasneb buklett.

Näitus on Arhitektuurimuuseumi galeriil avatud kuni 26. märtsini 2017.

Võistluse ja näituse korraldus: Jarmo Kauge
Graafiline kujundaja: Laura Pappa
Võistluse žürii: Pille Epner, Jarmo Kauge, Arne Maasik, Paco Ulman ja Anu Vahtra
Võistlust ja näitust toetas Kultuurkapital

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht