Antakse üle Kalju Komissarovi nimelised stipendiumid

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tähistab 8. märtsil Kalju Komissarovi sünniaastapäeva tiheda etenduskunste täis päevaga, mille tipphetk on stipendiumite pidulik üleandmine Ugala teatris.

Stipendium on mõeldud erialaseks enesetäienduseks välismaal ning seda saavad taotleda teatrikunsti, tantsukunsti ja etenduskunstide visuaaltehnoloogia erialade üliõpilased alates teisest õppeaastast. Stipendium algatati 2018. aastal Garmen Tabori, Tartu Ülikooli ja Eesti Teatriliidu ettepanekul ning Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapitali toel.

„On hea meel tõdeda, et stipendium aitab elus hoida Kalju Komissarovi mälestust just aktiivse enesetäiendamise vormis,“ sõnas teatrikunsti programmijuht Jaanika Juhanson. „Kaljule oli äärmiselt oluline pidev uue otsimine, uurimine, avastamine. Ta hindas inimestes eesmärgipäraselt oma sihtide poole liikumist ja kirglikku püüdu ennast täiendada. Stipendium annab kahele meie osakonna üliõpilasele just selle võimaluse. Samuti on stipendium tunnustus ja tähelepanu kahele andekale ja sihikindlale etenduskunstide tulevikutegijale,“ lisas Juhanson.

Stipendiumite üleandmisega kaasneb kogu päeva täitev programm, kus lisaks sellele ja Kalju Komissarovi mälestamisele Viljandi Metsakalmistul etenduvad kolm lavastust, avatakse näitus ning toimub kontsert ning koosviibimine. „Tegu on lausa väikese festivali mõõtu ettevõtmisega, mis kutsub Viljandisse nii meie vilistlasi, endisi õppejõude ja töötajaid, kui ka teisi uudistajaid,“ leiab Juhanson. „Loomulikult on see pidulik tähtsündmus kõigile meile – etenduskunstide osakonna üliõpilastele, õppejõududele, töötajatele.“

Päeva alustab kell 12.00 TÜ Viljandi kultuuriakadeemia mustas saalis teatrikunsti 12. lennu diplomilavastus „Dekameron“, mille on lavastanud Aare Toikka ja mis sündis koostöös VAT-teatriga. Sel suvel ülikooli lõpetav teatrikunsti 12. lend on viimane TÜ VKA lendudest, kelle põhiline erialaõppejõud oli Kalju Komissarov. Pärast etendust väljub akadeemia juurest buss Metsakalmistule.

Päev jätkub tantsulavastusega – TÜ VKA Mustas Saalis esietendub kell 16.30 koreograaf Ruslan Stepanovi ja tantsukunsti 3. kursuse tudengite koostöös valminud „Soolo“. Lavastuse helikujundaja on Artjom Astrov ning valguskujunduse loob valguskujundaja ja multimeedia erialade tudeng Aleksandr Mirson.

Päeva kõrghetk – professor Kalju Komissarovi stipendiumite kätteandmine – toimub kell 18.00 Ugala teatri fuajees. Tseremooniale järgneb etendus Ugala väikeses saalis –  Nick Payne’i „Tähtede seis“, mille on lavastanud Ringo Ramul, Komissarovi endine üliõpilane TÜ VKA teatrikunsti 11. lennust. Lavastuse ühes peaosas on Janek Vadi, Komissarovi endine tudeng 4. lennust.

Päeva lõppsündmused viivad tagasi endise Viljandi Kultuurikolledži ruumidesse, praegusesse Park hotelli. Aastatel 1960–1997 tegutsesid vastavatud hotellis Laidoneri platsil praeguse TÜ Viljandi kultuuriakadeemia eelkäijad Viljandi Kultuurikool ja Viljandi Kultuurikolledž. Kalju Komissarovi algatatud teatrikunsti visuaaltehnoloogia õppekaval alustasid selles majas õppetööd üliõpilased 1991. aastal.

Park hotellis avatakse kell 21.00 näitus „Teatriinimene maalib“. Näitusel on eksponeeritud Kalju nii TÜ VKA kui ka EMTA Lavakunstikooli lõpetanud endiste üliõpilaste (Ivo Uukkivi, Raivo E. Tamme, Piret Kalda, Kristel Leesmendi, Klaudia Tiitsmaa jt) maalid. Kell 21.30 toimub hotelli restoranis Ormisson  Adeele Sepa ja Jaan Jaago kontsert „Lood ja laulud“. Adeele Sepp on Kalju Komissarovi endine üliõpilane TÜ VKA teatrikunsti 9. lennust.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht