Ansambel U: virtuaalreaalsusprojekti esimene teos valiti Hamburgis toimuva festivali “VRHAM!” põhiprogrammi.

Ansambel U: poolt algatatud virtuaalreaalsusprojekti “Vaata enda ümber, vaata enda sisse” esimene teos, Scott L. Milleri “Raba”, valiti Hamburgis toimuva festivali “VRHAM!” põhiprogrammi. VRHAM! on esimene rahvusvaheline kunsti ning virtuaalreaalsuse temaatikaid ühendav ning esitlev festival Saksamaal. Festivali põhiprogramm toimub 7.-17. juunil Hamburgis ning külastajatel on võimalus “Raba” kogeda kogu festivali perioodi jooksul. Lisaks “Rabale” esitletakse põhiprogrammis veel 16 rahvusvahelise kunstniku VR-teost ning toimuvad mitmed loengud ja vestlused.

U: algatatud virtuaalreaalsus-projekti “Vaata enda ümber, vaata enda sisse” eesmärk on ühendada siinne ainukordne loodusrikkus, kõrgetasemeline muusikalooming ning kõrgtehnoloogia: neljalt heliloojalt tellitakse kohaspetsiifilised teosed valitud paikade loodushelidele ning U:-le. Teosed salvestatakse 360-kraadi filmimise ja surround-helisalvestusmeetodite abil ning luuakse virtuaalreaalsusvideod. Publik saab kuulata ja vaadata teoseid nii iseseisva mobiilirakendusena kui kogeda erilises kontsertsituatsioonis – külastajatele saalis jagatakse VR-prillid, mis tekitavad reaalse looduses viibimise tunde ning helisid kuuleb kontsertsaalist mängituna. Virtuaalreaalsuse kasutamine pole eesmärk omaette – U: uurib koos partneritega uue meedia kasutamise võimalusi, et luua eriline, terviklik kunstikogemus.

U:-l avanes võimalus teha koostööd St. Cloudi Ülikooli (USA, Minnesota) VR-osakonnaga ning 2017 a. teostada projekti esimene teos – Scott L. Milleri „Raba” (instrumentidele ja elektroonilistele helidele). Miller kirjutas teose inspireerituna Marimetsa rabast ning eelmise aasta suvel filmiti materjal Marimetsa rabas (režissöör Rein Zobel) ning salvestati teose uue versiooni helimaterjal (helirežissöör Tammo Sumera, esitus ansambel U:).

2018. aastal valmivad U: tellimusel kolm järgmist teost, mille heliloojateks on Liisa Hirsch, Märt-Matis Lill ja Tatjana Kozlova-Johannes, režisööriks Rein Zobel ning helirežissööriks Tammo Sumera. Kontsertõhtu “Vaata enda ümber, vaata enda sisse”, kus esitletakse kõiki nelja VR-teost, toimub käesoleva aasta novembris koostöös Eesti Kontserdiga. Teoste valmimist toetavad EV Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.

Ansambel U: / Scott L. Miller / Rein Zobel “RABA” VR-versioon (2017)
7.-17.06.2018
Festival VRHAM!, Hamburg, Saksamaa
www.vrham.de

Esitus: ansambel U:
VR-versioon valmis koostöös: Mark Gill (SCSU Visualization Lab), Rein Zobel (Maru VR Productions), Tammo Sumera (Kõlavärv)
Toetajad: St. Cloud State University 2017 Research Faculty Improvement Grant, Eesti Kultuurkapital
Täname: Broadline, Samsung

Hamburgis esitletava Scott L. Milleri “Raba” VR-versiooni saab Eesti publik näha ja kuulda juba 7. juulil Rakveres toimuva festivali “Baltoscandal” raames.

Ansambel U: (Helena Tuuling – klarnet; Levi-Danel Mägila – tšello; Merje Roomere – viiul; Taavi Kerikmäe – klaver; Tarmo Johannes – flööt, Vambola Krigul – löökpillid) on Eesti uue muusika lipulaev. Lisaks ohtratele esinemistele Eestis on U: tutvustanud eesti muusikat aastate jooksul Saksamaal, Inglismaal, Rumeenias, USAs, Soomes, Hollandis, Leedus, Islandil, Brasiilias jm. 2016 aastal esines U: mainekal Veneetsia muusikabiennaalil. Ansambel asutati 2002 aastal Taavi Kerikmäe ning Tarmo Johannese poolt ning töötab ilma dirigendita.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht