Anna Hõbemäe maalinäituse “Kolm punkti …” avamine Saaremaa Kunstistuudios

Näituse plakatAlates 5. septembrist saab Saaremaa Kunstistuudios Kuressaares vaadata Anna Hõbemäe maalinäitust „Kolm punkti …”.
9. septembril kell 16.00 toimub näituse avamine koos kunstnikutunniga, kus vestlust Anna Hõbemäega juhib näituse kuraator Reeli Kõiv; kohtumisele järgneb töötuba kunstniku juhendamisel.
Saaremaa Kunstistuudios tuleb eksponeerimisele Anna Hõbemäe värskem maalilooming. Näitusevalik esitleb noore maalikunstniku senisele loomingulisele käekirjale iseloomulikke kirkatoonilisi tugevalt abstraheeritud loodusmotiive. Kunstnikku on alati huvitanud maastikud enda ümber, kuid mitte kunagi nende võimalikult natuuritruu edasiandmine. Tugevate, tihti puhaste värvitoonide kõrvuti asetamisega loob ta tihedaid kompositsioone, kus vaatamata värvimöllule ja ekspressiivsele pintslitööle on omamoodi harmoonia. Anna Hõbemäe maalid pakuvad ka pikemat vaatamiselamust ning kannatavad välja võrdluse modernistliku maastikumaali maailmanimedega.
Anna Hõbemäe näol on tegemist intuitiivse ja puhangulise loojaga, kes ise on oma loomeprotsessi kirjeldanud: “/… üks värv kutsub esile teise värvi ja üks rütm teise rütmi. /…/ värvis on mingisugune loogika, mingisugune info, mida teisiti edasi anda ei saa. Mõnikord lahendan värviprobleemi nagu mitme muutujaga võrrandit, teinekord on mõte kaugel ees, nii et käsi ei jõua järele.”
Anna Hõbemäe (s 1986) on üles kasvanud Valgas ja õppinud 2006 –2011 Tartu Ülikoolis maalikunsti (MA 2011). Ta on esinenud mitmetel grupinäitustel alates 2006. aastast. Praegune väljapanek on kunstniku kümnes isiknäitus ja ühtlasi esmaesinemine Saaremaal.
9. septembril kell 16.45 toimuva Anna Hõbemäe juhendatava töötoa teemaks on “Maalimuusika”; iga osaleja maaliks oma lemmik-muusikapala või -stiili endale meelepärasel viisil, kas siis seda ette kujutades või samal ajal kuulates.
Anna Hõbemäe näitus jääb Saaremaa Kunstistuudios avatuks 6. oktoobrini 2016.
Rohkem infot kunstniku kohta leiab: http://artofanna.weebly.com/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht