Andres Lõo Hobusepea galeriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

l6oHobusepea galeriis on ANDRES LÕO isikunäitus „Fantoomplatvorm“.
Andres Lõo on kunstik, kes väljendab end nii heliloomingu, visuaalkunsti kui ka performatiivsete praktikate kaudu. Ta on õppinud Tartu Kunstikoolis, Tallinna Sidekoolis, Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti osakonnas ja hetkel on lõpetamas Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonda. Alates 1999. aastast on Andres Lõo osalenud paljudel kuraatorinäitustel ja erinevates interdistsiplinaarsetes projektides, kureerinud näituseid, festivale, kogumikke ja projekte ning osalenud näitlejana mitmetes filmides. Andres Lõo on tuntud ka helilooja ja muusikuna, ta on välja andnud sooloalbumeid ning on tuntud ka kui bändide „Luarvik Luarvik“, „Opium Flirt“ ja „Faun Racket“ eestvedajana.
Tema viimasest galeriikesksest isiknäitusest „Mono“ Tallinna Linnagaleriis on möödas kümme aastat. Hobusepea galeriis avatav projekt on kunstniku viies isiknäitus. Lõo iseloomustab seda kui oma gambiiti, instrumenti ja ideed. Avataval näitusel esitleb kunstnik fotosid, videoid ja installatsioone.
Andres Lõo: „Mõned neuroteaduse esindajad väidavad, et meil on kaks keha. Füüsiline ja fantoomkeha. Fantoomkeha on meie ettekujutus sellest, kuidas me keha eri osad tervikus toimivad. Siit ka fantoomjäseme fenomen, mida kogeb indiviid, kel amputeeritud näiteks käsi või mõni muu kehaosa. Ta “tunneb” puuduvat jäset. Selle kummitus nö elab.
Kaasaegse kunsti kontekstis saab fantoomjäseme mõistet kasutada metafoorina visionäärsele mõtlemisele. Peab leiduma viis kujutada ette sobiv, olmeulmeline tulevik, mis on juba homme täna. Kui me ei tea, mida me otsime, aga teame, millised on otsitava omadused, siis selleks, et tema poole sirutada, kasutame oma ettekujutlusvõimet. Fantoomplatvormi. Fantoom-platvorm on sala-agenda – määratlematu, kuid instrumentaalne idee, mille poole ka iga kunstnik püüdleb. Fantoomplatvorm on metaruum, kuhu oma vahetu tuleviku projitseerime.“

Näitus jääb avatuks 14. märtsini 2016.
____________________________________________________________
Hobusepea galerii
Draakoni galerii
e-mail: galerii@eaa.ee
http://www.eaa.ee/hobusepea
http://www.eaa.ee/draakon
Hobusepea 2

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht