„Anatoli Umerenkov. Kunstnikult Tallinna Vene Muuseumile”

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

7. mail 2015 avatakse näitus „Anatoli Umerenkov. Kunstnikult Tallinna Vene Muuseumile”. Näitus tähistab rõõmusõnumit – kunstnik Anatoli Umerenkov kingib Tallinna Vene Muuseumile oma maali- ja graafikakollektsiooni. 35 maalilõuendit ja 10 graafilist tööd hakkavad sellest hetkest kuuluma muuseumikogusse. Selle autorikollektsiooni loomine vältas peaaegu pool sajandit, alates aastast 1965 kuni käesoleva hetkeni, kujutades endast kõige hinnalisemaid eksemplare kunstniku loodust.
Anatoli Umerenkov on üks silmapaistvamaid Eestis elavatest vene kunstnikest. Tema loomingus võib jälgida ja tunda vene realistliku kunstikoolkonna traditsioone. Kunstnik on sündinud 1936. aastal Aleksejevka külas Orenburgi oblastis. 1967. aastal lõpetas ta Gorki Kunstikooli. Aastast 1968 elab ja töötab Tallinnas. Esimene isikunäitus toimus Tallinna Kunstihoones 1971. aastal. Aastast 2000 kuulub Vene Kunstnike Ühendusse Eestis.
Tallinna Vene Muuseumile kingitud kollektsioon koosneb meisterlikult maalitud portreedeseeriast. Ekspressiivsed, justkui pintsliga voolitud kümned maastikumaalid liigutavate piltidega Venemaa ja Eesti loodusest, samuti suurepärased graafikatööd keskaegsest Tallinnast ja vanaaegsetest Vene linnadest.
Sellist hinnalist panust väga noore kultuuriasutuse muuseumikogu loomise heaks on raske ülehinnata. Tallinna Vene Muuseum on üks Eesti noorimaid muuseume, mille uksed avati ametlikult külastajatele linna initsiatiivil kõigest 2,5 aastat tagasi. Oma kollektsiooni hakkas muuseum koguma praktiliselt nullist, kuid viib täna juba edukalt läbi nii näitusi kui ka harivaid programme, esindades vene kultuuri Eestis.
Tallinna Vene Muuseum avaldab siirast tänu kunstnik Anatoli Umerenkovile selle helde kingituse eest ning hindab sellist žesti kui sügavat märki usaldusest, mis paneb muuseumile suure vastutuse vene kunstipärandi säilitamisel tulevastele põlvedele. Muuseum loodab, et ühe kunstniku initsiatiiv jätkab kogu vene kunstiajalugu läbivat traditsiooni, kui suured meistrid pidasid oma kohuseks täiendada muuseumikogusid näidistega oma parimatest töödest.
Tallinna Vene Muuseum väljendab sügavat tänu kõigile organisatsioonidele ja inimestele, kes on muuseumi juba toetanud ja andnud oma panuse muuseumikollektsiooni kujundamisel, kinkides meile hinnalisi eksponaate ja kunstiteoseid.
Näituse „Anatoli Umerenkov. Kunstnikult Vene Muuseumile” pidulik avamine toimub 7. mail 2015 kell 16. Avamisel osalevad kultuuritegelased, kunstnikud, õpetajad, pensionärid, reporterid ja linnavalitsuse esindajad. Sissepääs prii.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht