Algavad raamatukogupäevad

20. oktoobril avame Eesti Rahva Muuseumi uues hoones üleriigilised raamatukogupäevad „Kohtume raamatukogus“. Sellele eelneb kahepäevane interaktiivne mess Brüsselis, kus osaleb ka üks raamatukogu Eestist.
Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing on kogu taasiseseisvunud Eesti ajal kutsunud oktoobrikuu viimastel päevadel sisse astuma raamatukogudesse, et laenata mõni huvipakkuv raamat, osaleda õpitubades ja koolitustel või kohtuda põnevate persoonidega.

Avapäeva kava: http://eru.lib.ee/www/images/stories/dokumendid/avapaev-2016.pdf

Üleriigiline Merekultuuriaasta on inspireerinud ja mõjutanud ka raamatukogupäevade ajal toimuvat. Traditsioonilisel ettelugemispäeval, 20. oktoobril kõlavad mereteemalised luuletused, muinasjutud ja legendid, pajatakse lugusid mereröövlitest ja viikingitest. Rohkem kui viiesajalt näituselt Eesti erinevates raamatukogudes leiab mereraamatute kõrval ka laevamudeleid, merest inspireeritud keraamikat, meremaale aga ka rannalt korjatud kive ja merekarpe.
Lastega koos volditakse paate, meisterdatakse taaskasutusmaterjalidest laevu, mängitakse meremänge, joonistatakse merd ja arutletakse mere ja mereloomade üle. Mitmelgi pool kõlavad merelaulud ja toimuvad perepäevad. Ühiselt lahendatakse ristsõnu, populaarsed on mereteemalised viktoriinid ja mälumängud.
Toimub üle saja kohtumise, peamiselt kirjanikega aga ka rännumeeste, meremeeste, laevakaptenite ja tüürimeestega, mõnel pool ka šamaaniga. Raamatukoguhoidja tööd proovib sel aastal üle saja ametimehe – valla- ja linnaametnikud, ajakirjanikud, lasteaiaõpetajad ja koolidirektorid, rahvamajade juhatajad ja Riigikogu liikmed.
Raamatukogud annavad omalt poolt panuse, et arendada kodanike digipädevust ja digitaalset kirjaoskust. Raamatukogupäevade ajal toimub üle poolesaja koolituse erinevatele vanusegruppidele. Tutvustatakse e-riiki ning ID-kaardi kasutusvõimalusi aga ka blogi kujundamist või otsitakse üheskoos mustreid internetist. Raamatukogupäevad „Kohtume raamatukogus“ toimuvad 20.–30. oktoobrini.

Samaaegselt on käimas Europe Code Week, mille raames toimub 18.–19. oktoobrini Bürsselis Euroopa Parlamendi hoones interaktiivne raamatukogude mess  http://www.publiclibraries2020.eu/content/generation-code, kus osaleb kümme eesrindlikku ja edumeelset raamatukogu Euroopast (sh ka Tallinna Keskraamatukogu). Raamatukoguhoidjad tutvustavad Euroopa Parlamendi saadikutele uut tehnoloogiat ning viivad läbi töötubasid. Kohal on humanoid robot, saab katsetada 3D printimist, paigaldatud interaktiivne põrand, proovida saab imelisi virtuaalreaalsuse prille, ajas rännata jm. Kolmapäeval, 19. oktoobril kell 8.30–12.00 on Eestist kohal Raamatukoguhoidjate Ühingu juhatuse esinaine, et suhelda saadikutega, rääkida raamatukogudest ning meie ees seisvatest digitaalsetest väljakutsetest.

Raamatukogupäevade raames toimuvatest üritustest vt. ERÜ kodulehelt: http://eru.lib.ee/www/index.php/sundmused/raamatukogupaevad/2016

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht