Algab Tartu ülikooli väärikate ülikooli uus õppeaasta

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Tartu ülikooli väärikate ülikoolis alustab õppetööd üle 2000 õppija üle Eesti.

Reedel, 8. septembril kell 14.30 peab Vabariigi President Kersti Kaljulaid Vanemuise 46 ringauditooriumis Tartu ülikooli väärikate ülikooli Tartu programmi avaloengu.

Väärikate ülikooli sünnilinnas Pärnus toimub avaloeng 20. septembril. Tallinnas toimuvad väärikate ülikooli õppeaasta esimesed loengud 19. septembril (venekeelne programm) ja 26. septembril (eestikeelne programm), 28. septembril Türil ning Kuressaares 5. oktoobril. Lisaks leiavad väärikate ülikooli programmid aset ka Türil, Narvas, Valgas ja Keilas.

Tartu ülikooli väärikate ülikooli pikaaegse projektijuhi Karmel Talli sõnul on nõutumad loengud ja lektorid aastate jooksul olnud tervise- ja kultuurivaldkonnast. Paljudes regioonides korraldatakse lisaks loengutele veel keelekursuseid, õpitubasid ja väljasõite.

Väärikate ülikooli programmidega on oodatud liituma nii varasemad osalejad kui ka uued huvilised. Eeltingimusi peale 50+ (Tallinnas 60+) vanuse ei ole.

Tartu ülikooli väärikate ülikooli tegevust toetavad kohalikud omavalitsused, Hasartmängumaksu nõukogu ja eraettevõtjad. Osalejate keskmine vanus on üle 70 eluaasta.

Tartu ülikooli väärikate ülikool on kutsutud ellu, lähtudes elukestva õppe põhimõtetest, et paindlikult reageerida ühiskonna muutustele ja vajadustele ning pakkuda õppimisvõimalusi erinevatele sihtrühmadele.

 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht