Ajaloomuuseumi laupäevak „Eesti NSV militariseeritud ühiskond“ 27. veebruaril

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Laupäeval 27. veebruaril 2016 kell 13 toimub Maarjamäe tallihoones (Pirita tee 66, Tallinn) ajaloolaupäevak. Ajaloodoktor PEETER KAASIK räägib teemal „Eesti NSV militariseeritud ühiskond“.
Nõukogude ühiskonda iseloomustas kõrge militariseeritus, mis jagunes mitmeks omavahel tihedalt seotud valdkonnaks. Eesti oli üks „külma sõja“ eelposte, seetõttu paiknes siin ebaproportsionaalselt suur Nõukogude Liidu relvajõudude kontingent, mille vajadusi täitsid mitmed kohalikud tehased ja ettevõtted. Poolsõjaväestatud tsiviilorganisatsioonidega, nt tsiviillennunduse, merelaevanduse, raudtee ja sideasutustega käis kaasas totaalne kontroll ja salastatus. Meeselanikkond kuulus sõjaväekohustuse alla.
Loengus vaadeldakse kogu elanikkonda puudutanud ajupesu ja sõjapropagandat, mille vahenditeks olid kohustuslikud või poolkohustuslikud õppeprogrammid ja aktsioonid, sh tsiviilkaitsealane koolitus, mida viisid läbi sellised sovietlikud massiorganisatsioonid nagu ALMAVÜ ja Punane Rist, kuhu kuulumise vabatahtlikkus oli rohkem või vähem tinglik.
Palume eelnevalt registreeruda SIIN
Sissepääs ajaloolaupäevakule soodushinnaga 1 €.

Maarjamäe tallihoone juurde sõidavad bussid 1A, 5, 8, 34A ja 38, peatus Maarjamägi.
Tallihoones on avatud näitus “Riik malelaual. Saksa okupatsioon Eestis 1941–1944“. mis annab esmakordselt põhjalikuma ülevaate ühest vastuolulisemast ja dramaatilisemast perioodist Eesti ajaloos.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht