Aet Ollisaare näitus “Mälestused tulevikust” HOP galeriis

On asju, millest ei saa üle. Sest nad on osa sinu elust, midagi, mida tahaks alati kaasas kanda. Mälestus eelmistest aegadest. Ja ühtlasi ka tulevastest aegadest, mälestus millestki, mida ootad sündivat.

Need on asjad, mis on olnud meiega koos. Või millega tahaks koos olla, sest nad kannavad endas meenutusi olulistest hetkedest ja inimestest. Võib küsida, kas asjad võtavad meie üle võimust. Kas nad on liiga olulised, sunnivad endale mõtlema, ei lase meist lahti.

Või on nad osa meist ja ilma nendeta lahustuksime, ühtlustuksime ja kaotaksime end ära.

Tartus elava ja töötava tekstiilikunstniku Aet Ollisaare juba mitmes personaalnäitus Hop galeriis koosneb seekord objektidega seotud vaipadest ja tekstiiliimprovisatsioonidest. Ekspositsioon on kujunenud viimase kahe aasta  tööprotsessi tulemusena. Kunstnik peab selle protsessi oluliseks osaks aja jooksul leitud objektide vaikimisi hoidmist ja imetlemist, nende lugude „kuulamist“, jutustamist ja mälestuse talletamist oma teostes.

Ka tekstiilimaterjalidel on sageli oma kindel taust ja lugu. Ollisaar eelistab kasutada uute materjalide kõrval ka kogutud materjalijääke, mis erinevaid teid pidi temani on jõudnud.

Kohtumine kunstnikuga toimub neljapäeval 15. jaanuaril kell 17.00 Hop galeriis.

MÄLESTUSED TULEVIKUST

02.01. – 19.01.2015
Hop galerii
Tallinn
Hobusepea 2

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht