A-galerii Seifis avatakse 19. augustil ehtekunstnik Maria Kadarpiku näitus “Jumalannadest”

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kadarpik_plakatMaria Kadarpik “Jumalannadest” 19.08.–12.09.2016

“See näitus on peegeldus mu enda emotsionaalsete seisundite teadvustamisest ja väljendamisest magistriõpingute vältel ja sellele järgneval aastal. Kasutasin materjalina leiba, mis on igavikuline ja universaalne, meid kõiki toetav ja elushoidev, väljendamaks oma kogemusi “maailmas olemisest”. Kõigis naistes on olemas jumalanna, aga näen pidevat võitlust tulenevalt nende vaimsest ja füüsilisest haavatavusest. Ma töötasin raskuste, vastuolude, kaksipidiste tunnete, frustratsiooni, kasvu ja õitsenguga. Edukas karjäär, suhted, musterperekond, täiuslik välimus ja iseseisvus on vaid osa ootustest – ja seda kõike korraga. Näib nagu analüütilisus ja konkuretsivõime domineerivad üle väärtuse nagu empaatia, kannatlikkus, intuitsioon ja sisevaatlus, mis on inimesele ometi nii lähedased.

Materjal on oma kätega vormitud ja modelleeritud. Kasutades aeganõudvaid töömeetodeid, alustasin kõike puudutusega, mis vähehaaval hakkas kasvama ja lugu rääkima. Loodud objektid suhestuvad kehaga – neid saab puudutada, omada ja kanda. Nad on, et toetada iga naise sisemist tugevust ja ilu – need tööd on avastamaks jumalannat minus endas.” Maria Kadarpik

Maria Kadarpik on 26-aastane Eesti ehtekunstnik, kes aastal 2013 lõpetas Eesti Kunstiakadeemia ehtekunstiosakonna ja aastal 2015 magistriõppe Antwerpeni Kuninglikus Kunstiakadeemias visuaalsete kunstide ja ehtedisaini erialal Christoph Zellweger’i juhendamisel. Ta on ennast täiendanud Soomes Helena Lehtineni ja Anna Rikkineni ateljees ja Saksamaal Burg Halles portselanidisaini õppides ning osalenud paljudel näitustel Eestis ja välimaal.

Osa eksponeeritavatest töödest valiti Belgia kaasaegse ehtekunstigalerii Beyond Fashion’i poolt kolme parima Belgia ehtekunsti lõputööseeria hulka, ning neid esitleti näitusel “Time Related” koos töödega Sangji Yun’ilt (KR) and Juan Harnie’lt (BE). Valik töödest oli esindatud ka Marzee iga-aastasel rahvusvahelisel lõpetajate näitusel Hollandis.

Näituse avamine toimub 19. augustil kell 18.00, A-galeriis.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht