2X MONOLOOG & DIALOOG Tartus

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Tartu Kunstimaja monumentaalgaleriis ja Tartu Saksa Kultuuri Instituudis avatakse 5. mail kell 17 näitus 2X MONOLOOG & DIALOOG.

monoloog&dialoog v2X MONOLOOG & DIALOOG
Tartu Saksa Kultuuri Instituut
Kastani 1
5. – 29.mai. E-R kell 12 – 17
Avamine 4. mail kell 17

Tartu Kunstimaja monumentaalgalerii
Vanemuise 26
6.-31.mai  K-E  12-18.
Avamine 5.mail kell 17

Kunstniku töö kui monoloog astub suhtlusse näitusesaalis, partneriteks teised taiesed ja vaatajad. Teos, mis pärast valmimist hakkab elama iseseisvat elu, võib osaleda paljudes dialoogides, kord pääsedes mõjule, kord jäädes omaette. Vestlus võib kujuneda huvipakkuvaks ja nauditavaks, mõnikord pingeliseks ja intrigeerivaks, vahest igavaks või ebavõrdseks. Eriline koht, eksponaatide omavahelises suhtluses, on näituse saalil. Terviku saavutamiseks on vaja kunstniku töö võimalikult sobivat positsioneerimist vestlusringis. Paljugi sõltub aga vaataja ja hinnangu andja vaatevinklist.
Meie tööde dialoog sai alguse 2013 Schleswig-Holsteini kultuurisuve ürituste raames. Sealne tarbekunsti ühing oli välja valinud viis eesti kunstnikku erinevatelt tarbekunstialadelt, et esineda koos Lübeckis Sankt Annen Museum´is. Nüüd, kaks aastat hiljem, kohtume taas Saksa kevade ürituste raamesTartus.
Tartu Kunstimaja avar ja valgusküllane monumentaalgalerii annab võimaluse eksponeerida suuremaid töid. Ning lubab jälgida kahes erinevas kultuuriruumis kasvanud kunstnike tööde eripärasid ja sarnasusi.
Tartu Saksa Kultuuri Instituudi stiilne juugendlik saal on väärtus omaette.  Sekkudes eksponaatide koosmõjusse, osaleb see suurepärane ruum ka ise  kunstnike dialoogis.

Ger  Barbara Diabo
Cornelia Patz-Nahm
Isabel Lange
Hanne Bay-Lührssen
Silke Lazarevic

Est   Annika Teder
Erika Pedak
Katrin Amos
Kristiina Uslar
Mari Pärtelpoeg

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht