13. aprillil avaneb EKKMi hooaeg Diana Tamane esimese isikunäitusega Tallinnas

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kolmapäeval, 13. aprillil kell 18.00 avaneb Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis läti-eesti kunstniku Diana Tamane esimene isikunäitus Tallinnas „Puudutuse tüpoloogia” (avatud kuni 5.06), kuraator on Peeter Talvistu.

Avamise päeval 13. aprillil kell 17.00 toimub näitusel tuur kuraatori ja kunstnikuga. 27. aprillil kell 18.00 viib kuraator Martin Germann läbi ingliskeelse vestluse kunstnikuga.

Diana Tamane isikunäitus „Puudutuse tüpoloogia” toimib kokkuvõttena kunstniku suguvõsa naistega tegelevatele teostele, mis kaasavad koos kunstnikuga kolme varasema põlvkonna esiemad. Kuigi kesksed teosed on nelja (ja hiljem kolme) naise reaalsed portreed, vaadeldakse neid kõiki ka eraldi nende personaalsete lugude ja jagatud saatuse kaudu, millest moodustub ühe perekonna koondportree.

Tamane on Lätis sündinud, kuid Eestis hariduse saanud ning siin elav ja töötav kunstnik. Tema teosed räägivad sageli väga isiklikel teemadel ning põhinevad kunstniku enda perekonnalool, kuid samas on nende sisu üldinimlik ja tänu jagatud ajaloole kõigile ära tuntav. Tulenevalt erialasest huvist, vaatleb kunstnik portreteeritavaid eelkõige läbi fotomeediumi, kasutades teostes sageli nende endi loodud materjali. Näitus „Puudutuse tüpoloogia” moodustab EKKMi kolmel korrusel vaikse mõtiskluse, mille käigus tõstetakse esile kolme kunstnikule olulise naise seesmine tugevus ja nende koht Tamane elus.

Diana Tamane (s 1986 Riias) elab ning töötab Tartus ja Riias. Ta on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli (BA), LUCA Kunstikooli Bürsselis (MA) ning HISKi postakadeemilisi residentuuriprogrammi Gentis. Peamiselt kasutab ta fotograafiat, kuid teostes sisalduvad ka videod, helid, tekst ja leidobjektid. Peale Eesti on tema isikunäitused toimunud Belgias, Hiinas, Lätis, Prantsusmaal ja Saksamaal. 2020. aastal avaldas kirjastus APE Tamane esimese raamatu „Flower Smuggler”, mis võitis Recontres d’Arles raamatuauhinna ning oli nomineeritud Paris-Photo Aperture Foundation’i fotoraamatu auhinnale.

Peeter Talvistu (s 1983) on kunstiajaloolane ja kuraator. Ta on õppinud Tartu Ülikoolis ning töötanud alates 2010. aastast erinevatel ametikohtadel Tartu Kunstimuuseumis ja Tartu Kunstnike Liidus, olles praegu viimase esimees. 2015. aastal kureeris ta Diana Tamane isikunäituse Tartu Kunstimajas.

Näitusel toimuvad tuurid eesti, vene, inglise ja ukraina keeles. Tuuril osalemiseks palun registreerige end siin. Osalemine tuuril ja sissepääs EKKMi näitusele on tasuta!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht