Silvi Ait 9. II 1954 – 7. III 2006

 

Meie seast on lahkunud Silvi Ait, kakskümmend aastat (1978 – 98) Vanemuise teatri draamatruppi ilmestanud näitlejanna. Silvi Ait oli pärit Haapsalust, seal lõpetas ta ka 1972. aastal keskkooli. 1978. aastal sai ta näitlejadiplomi Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedrist. Selle kooli 8. lennu kursusejuhendaja oli Kaarin Raid ja eredam diplomilavastus “Me otsime Vargamäed”.

Lõpetamise järel suunati Silvi Ait draamanäitlejaks Vanemuisesse, mis jäigi ta ainsaks koduteatriks. Kohe esimesel hooajal tuli naispeaosa Jaan Toominga lavastuses, Kaalepi “Mäe veres” (1979). Kõik oma näitlejabiograafia suuremad rollid mängibki Silvi Ait Jaan Toominga selle perioodi Tartu lavastustes (“RUR”, “Viina vanne”, “Jumalate naer”, “Neljanda korruse ajutine”), neist eraldi tuleks nimetada veel ebamaist Bjutit Muelleri “Surnuparves” (1989). Kahekümne lava-aasta sisse mahtus ridamisi nii suuremaid kui väiksemaid karakterrolle Ida Urbeli, Evald Hermaküla, Raivo Adlase, Ago-Endrik Kerge, Ülo Vilimaa ja Ain Mäeotsa lavastustes. Tunnuslikuna Vanemuise teatrile leidub rolle teisteski žanrites, muusikalis ja tantsulavastuseski.

Vanemuisest lahkumise järel 1998. aastast jääb Silvi Ait ikkagi seotuks teatriga, mängides kaasa Tartu Lasteteatri lavastustes ning juhendades kooliteatrite truppe Tartu Miina Härma Gümnaasiumis ning Tartu Kommertsgümnaasiumis.

Teater Vanemuine jääb mäletama isikupärast näitlejannat ja heatahtlikku kolleegi.

Teater Vanemuine, Eesti Teatriliit,

Eesti Näitlejate Liit

 

Silvi Ait on maetud Tartu Raadi kalmistule.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht