Raamatututvustus

 

Erast Parmasto ÜHE SEENEVANA LOOD

See pole üksnes seenesõbra armas raamat, vaid lugemisnauding, retk ajalukku ja mükoloogia ja semiootika kokkupuutealadele ning muidugi seente juurde üldse. See on kasulik, põnev, tark ja meelt lahutav lugemisvara. Keeleliselt toimetanud Leelo Laurits, kujundanud Mari Kaljuste. Varrak, 2005. 256 lk.

 

Karin Hallas-Murula

ELIEL SAARINEN. Suurlinn Tallinn

Selle eesti-, soome- ja ingliskeelse raamatu lugemine eeldab korralikku töölauda. Karin Hallas valgustab meid linnaplaneerimise üldtõdedest, Saarineni kavandite, Tallinna arengu osas. Peab tunnistama, et praeguse planeerimishullumaja mõttes on too väärt teos ehk juba hiljakski jäänud. Soome keelde tõlkinud Tuija Kokko, inglise keelde tõlkinud Tiina Randviir, Ulvi Haagensen, Johann Hinterleitner, keeleliselt toimetanud Aili Künstler, Arja Korhonen, kujundanud Tiit Jürna. Eesti Arhitektuurimuuseum, Soome Eesti saatkond, 2005. 200 lk.

 

Raudla Heiki Maiberg

OLI SELLINE EESTI

Humoorikas ja lõdvalt me esiajaloole tuginev pajatus-pildilugu, kuhu ka ajakajalisi teemasid sisse pikitud. Kohati päris vaimukas, siis säherdune… peaaegu naljakas. Toimetanud Viivi Variksaar, tekst Heiki Raudla, illustratsioonid Heiki Maiberg. Varrak, 2005. 80 lk.

 

Arvo Alas

PIIBULEIDJA. Kuraditosin piibulugu lapsemeelsetele täisealistele

Südamlikult ja soojalt, kohati ihalevalt-iharalt kirja pandud piibupajatused, tõelise piibusõbra, et mitte öelda fanaatiku tähelepanekud, lood ja juhtumised. Illustreerinud Hugo Hiibus, kujundanud Leif Slot, toimetanud Anu Saluäär. Faatum, 2005. 46 lk.

 

Zadie Smith

VALGED HAMBAD

Jamaica-inglise naiskirjaniku kultuuriliselt kirju ja geograafiliselt haardelt lai raamat kahe II maailmasõjas kohtunud mehe sõprusest ja tänapäeva multikultuurilisest Londonist, eri põlvkondadest. Tõlkinud Triin Tael, toimetanud Kärt Hellerma, kujundanud Dan Mikkin. Varrak, 2005. 558 lk.

 

Ene Pilliroog

SÖÖT MUUSIKASSE. Ants Söödi tegemistest

Lisaks sellele, et see raamat sisaldab suure valiku Ants Söödi fotosid, on siin kirjas ka tolle koorijuhi, muusikamehe elutöö ja teenistuskäik kõige esinduslikumal moel. Toimetanud Aili Norberg, kujundanud Lemmi Kuulberg. Eesti Naislaulu Selts, 2005. 194 lk.

 

AKADEEMIA 9/2005

Akadeemia septembrinumber peatub globaalsetel kriisidel, akadeemilisel vabadusel, Heideggeri “olemisküsimusel”, Kettuneni esimesel Eesti retkel, Havai põlisrahva epistemoloogial jpt põnevatel teemadel.

Peatoimetaja Toomas Kiho.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht