Raamatututvustus

 

AT THE END OF THE WORLD Tõlkekogumik Friedebert Tuglase novellist ja üheksast seda käsitlevast esseest. Vaatenurki on alkeemilisest feministlikuni. Kuna raamatu taga on Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus, siis pole tegu ainult eesti autoritega. Kogumikus on koos Vilmos Voigt, György C. Kálmán, Benedikts Kalnačs, Aare Pilv, Rein Undusk, Elo Lindsalu, Maria Zadencka, András Kappanyos ja Jaan Undusk. Koostanud Jaan Undusk. Toimetanud Kersti Linask. Kujundanud Loit Jõekalda. Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus, 2005. 228 lk.

 

Mark Mazower

BALKAN

Lühiajalugu

Sarjas ?Aken ilma? ilmunud raamat, mis valgustab meid nii ajaloolises kui poliitilises plaanis. Miks ikka olud sealkandis nii on kujunenud? Kas see, mida ?teame? meedia vahendusel, on ikka tõde? Väga vajalik raamat neile, kes valutavad südant nii Euroopas kui mujal toimuva pärast. Tõlkinud Janina Karemäe. Toimetanud Andres Mälk. Kujundanud Jüri Kaarma. Ilmamaa, 2005.  264 lk.

 

Paul Ariste

FERDINAND JOHANN WIEDEMANN

Raamat, mis pühendatud mõlema suurmehe ümmargusele sünnipäevale. Paul Ariste avab oma põhjaliku uurimustöö kaudu Wiedemanni elu ja tegemisi hästi loetavas biograafilises vormis. Ning mitte ainult ühe mehe elust pole jutt, vaid ikka tunduvalt laiahaardelisem pilt manatakse meie silme ette. Koostaja Urmas Sutrop, kujundaja Sander Samuel. Eesti Keele Sihtasutus, Tallinn 2005. 178 lk.

 

NARDID

Just just hakkab kergelt ununema Beslani tragöödia, kui meie poelettidele on jõudnud põhjaosseedi rahva eepos. Kes on nardid, kust nad tulevad ja millised on nende kangelasteod? Väga huvitavad ja muinasjutulised lood, tunduvalt keerukamalt arenevate sündmustega ja tarkuseteradega kui meie ?Kalevipojas?. Tõlkinud Elbert Tuganov, illustreerinud Maharbek Tuganov, vinjetid N. Muhinilt, kaane kujundanud Mari Kaljuste. Varrak, 2005. 240 lk.

 

ÕNNEMAALE

Jutte Eestist

Mõtte- ja tundesügavust püüdlev proosakogumik. Autorid on laiemale avalikkusele  vähetuntud, ent see ei vähenda nende ladusat kirjutamisoskust. Siiras ja realistlik stiil peaks ju mõjuma. Domineeriva Rannar Susi kõrval on ka Veemo Roolaht, Helger Nõmm, Veljo Hermat, Tõnu Nõmmeveski, Kristjan Timmas, Raimu Hoodel, Marnet Lippmeister, Tarvi Nõges. Koostanud Rannar Susi, toimetanud Ilmar Särg, kujundanud Laur Särg. Lambri Raamat, 2005. 160 lk.

 

Ilmar Särg

SINULE

Teine realistlikus stiilis jutukogumik, mis püüab parandada eesti ühiskonna kriisis olevat perekonda. Eelkõige on autor pööranud tähelepanu naisele ja lastele. Poliitiliselt korrektne iibetõstja, võimalik, et suudab rohkem ära teha kui vanemahüvitis. Kujundanud Laur Särg. Lambri Raamat, 2005. 120 lk.

 

Peeker Vägi

TÕEMETSEEN

Keegi on kukkunud lorilaululise nelikvärsi masinasse ja lasknud neid terve raamatutäie tulla. Õnneks on elektrikatkestus jumalikult sekkunud. Irooniat ja pila on siiski küllaga, aga rütmi ja riimide poolest kipub raamat igavaks minema. On sellest raamatust hullemaidki, seega jupp jupi kaupa võib seedida. Kujundanud Inga Kravets. Tartu 2005.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht