Raamatututvustus

 

Jan Kaus AEG ON VAHA

See on kogumik absurdi-, filosoofilist ja olmeluulet. Kausil on võime paisutada lihtsad argised asjad filosoofiliseks mõtlemiseks; ja

vastupidi, lasta argisel transtsendentaalse metafüüsika kõrval olulisena paista. Sageli keerab ta asja igaks juhuks huumorivinklisse. Mõnusasti loetav raamat.

Toimetanud Kajar Pruul, kujundanud Piia Ruber, Verb, 2005. 80 lk.

 

Michel Houellebecq

VÕITLUSVÄLJA LAIENEMINEÜhe praegu tuntuma prantsuse kirjaniku ja esseisti 1994. aastal ilmunud debüütromaan üksildase Pariisi arvutispetsialisti trööstitust elust. Frustreeritud, üksildase inimese mõtisklused. Tavaline tänapäev. Tõlkinud Triinu Tamm, toimetanud Terje Kuusik, kujundanud Dan Mikkin. Varraku sarjas ?moodne: aeg? 2005. 136 lk.

 

Edvard Radzinski

ALEKSANDER II. Venemaa

lootuse ja terrori vahel

Kõne all on XIX sajandi Venemaa ajalugu, tsaariperekonna ja õukonna ümber toimunu. Autor on teinud suure taustatöö ning jutustab ladusalt, sekka ka korralikku ?kollast? juttu, aga ajalooperspektiivis polegi see nii paha. Vene keelest tõlkinud Margus Leemets, toimetanud Marika Mikli, kujundanud Mari Kaljuste. Varrak, 2005. 456 lk.

 

Erich von Däniken

ZEUSI NIMEL. Kreeklased ?

mõistatused ? argonaudid.

Däniken uurib kreeka kultuuri kaugema aja allikaid juhtmõtte järgi, kas, millal ja kuidas võisid maavälised olendid ennemuistsel ajal meid külastada. Suvehakul, mil sooned on umbes, juhe koos, mõte enam ei jookse, tööst siiber, võib see tulnukate-teema vägagi ahvatlev tunduda. Saksa keelest tõlkinud Heino Pedusaar, toimetanud Jaakko Hallas, kaane kujundanud Tiina Alver, küljendanud Hille Jääger. Ilo, 2005. 304 lk.

 

ESTONIAN DOCUMENTARIES. Eesti dokumentaalfilmid 2004 ? 2006

Ingliskeelne ülevaade eesti viimaste aastate dokkidest. Lühitutvustused jne. Hea materjal välismaalastele asjaga tutvumiseks. Selleks ta ju mõeldud ongi. Toimetanud Kristiina Davidjants, Eda Koppel, Jaak Lõhmus, Kristina Märtin.

Tõlkinud Kaidi Talsen,

Phil Lawrence, kujundanud ja

küljendanud Marek Pilliste.

Eesti Filmi Sihtasutus, 2005. 68 lk.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht