Raamatututvustus

 

Kristiina Ehin KAITSEALA

Ehin on olnud ära Mohni saarel ja sääl kirjutanud. See kaitseala, millest juttu tuleb, on pigem mingi mentaalne, õrn ja peen. Kristiina Ehin oma parimal kujul. Rohkem öelda oleks sõnade raiskamine. Kujundanud ja illustreerinud Eve Kask. Huma, 2004. 160 lk.

 

Max Jakobson

XX SAJANDI LÕPPARVE

Suurmehe, suure mõtleja kokkuvõte, tilinteko. Millises maailmas me siis praegu õieti elame, millised on meie eeldused poliitilises/diplomaatilises olukorras ja kust on meie tänased konfliktid välja kasvanud. Paks ja tark raamat. Tõlkinud Joel Sang ja Maimu Berg, toimetanud Inna Lusti ja Indrek Tarand, kujundanud Jüri Kass. Vagabund, 2005. 896 lk.

 

Andrus Kivirähk

JUTUD

Kõige toredam selle juturaamatu juures on see, et avastasin, et päris mitut ei ole üldse näinudki. Nii et siin on tõenäoliselt koos kõva krempel paremat ja lõbusamat eesti kirjandust, mille käigus kõiksugu identiteedilätted ja põhitõed korralikult kottida saavad. Tänan autorit juba ette. Toimetanud Sirje Ratso, kujundanud Andres Rõhu. Eesti Keele Sihtasutus, 2005. 280 lk.

 

ENDSPIEL. Kummardus Mart Remmelile

Tohutu haardega keelemehe ja kõige laiemas mõttes intellektuaali õpilaste/austajate kogumik, mis sisaldab Remmeli enda kirjutisi foneetikast, meloodiate klassifitseerimisest jm, ning tuntud filoloogide (nt Ülle Viks, Arvo Eek jt) kirjutisi temast. Artikliti lausa väga tõmbav valimik. Suures osas 27. X 2004 toimunud konverentsi materjalid. Saatesõnad ja toimetamine Joel Sangalt. Eesti Keele Sihtasutus, 2005. 160 lk.

 

Heino Kiik

TONDIÖÖMAJA

Teine, käsikirjale vastav trükk, n-ö tsensuurivaba versioon tollest 1967. aasta romaanivõistluse võidutööst. Esimesi omal ajal asjadest julgelt ja tõetruult rääkinud romaane. Toimetanud Maarja Ojamaa. Eesti Raamat, 2005. 528 lk.

 

Tommaso Campanella

PÄIKESELINN

1602. aastal kirjutatud utoopia-pilt, More?i ?Utoopia? kõrval üks tuntumaid. Väga rasketes tingimustes, vangistuses viibides ja kirjutamiskeelu all valminud ajalooline teos. Itaalia keelest tõlkinud Kristiina Rebane, toimetanud Terje Kuusik. Loomingu Raamatukogu 2005, nr 15. 64 lk.

 

LOOMING 2005, nr 5

Avaneb seekord Hasso Krulli uute luuletustega, veel nt Kareva ja Beieri luuletusi, Jean Giraudoux kirjutab Tuglasest, Hennoste ja Liiv Noor-Eestist, Kivisildnik oma mõtetest. Suurepärane kirjandusajakiri nagu alati. Peatoimetaja Udo Uibo.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht