Raamatututvustus

 

Lembo Tanning ARMEENIA PROBLEEM

Tihke entsüklopeediline monograafia, mis annab laiaulatusliku ülevaate Armeeniast, säälsest rahvastikust, esiajaloost, genotsiididest, viimase aja majanduslikest arengust ja poliitilistest probleemidest. Retsenseerinud Jüri Krusealle. Tallinn 2005. 360 lk.

 

Ants Salum

RAIUSIN KÕIK RAAMATUSSE.

Kujunemise aastad

Ikka on põnev vaadata teiste inimeste ellu, eriti kui räägitakse pöördelistest aegadest ja põnevatest kohtadest, alates idüllilisest lapsepõlvest Ahjal kuni natsi-Saksamaa riigiteenistuseni aastatel 1942/43 ja represseerituna Komimaal asumiseni 1940ndate lõpul. Loetavalt kirja pandud katke ajaloost. Ilmamaa, 2005. 246 lk.

 

Ken Wilber

INTEGRAALNE PSÜHHOLOOGIA. Teadvus, vaim, psühholoogia, teraapia

Nagu kõik Wilberi kirjutatu on seegi ?esimene tõeliselt kõikehõlmav??. Igal juhul on see katse ühendada Ida ja Läänt ja uut ja vana ning see meeldib kindlasti paljudele newage-inimestele ja hämarameestele ja lihtsalt boheemlikele vaimudele. Mu jaoks natuke adumatu. Tõlkinud Jürgen Innos. Külim, 2005. 304 lk.

 

Hans Christian Andersen

PÖIAL-LIISI

Anderseni aastal tuleb kindlasti teisigi taasväljaandeid. Ja klassika on klassika, pildid armsad, lapsed tähtsad. Tõlkinud Hardi Tiidus, kujundanud Endla Toots, järelsõna kirjutanud Krista Kumberg, korrektuuri lugenud Inna Saaret, illustreerinud Viktor Aleksejev. Eesti Rahvusraamatukogu, Taani Kultuuriinstituut, 2005. 48 lk.

 

Kristiina Kass

KASPER JA VIIS TARKA KASSI

Vanad lood on toredad, aga uued veel toredamad, sest siis on emal-isal ka põnev. Kass on end autorina juba näidanud lasteväljaandeis, see aga on üks vahva lugu kentsakatest kassidest ja vanatädi Amaaliast ja Kasperist muidugi ning autor on ise üliarmsad pildid loole külge teinud. Toimetanud Helen Arak, kujundanud Dan Mikkin, illustreerinud Kristiina Kass, küljendanud Villu Koskaru. Tänapäev, 2005. 88 lk.

 

Max Velthuijs

KONN JA VÕÕRAS

Lugu sellest, kuidas metsa kolib vahva rott, kes kõigi südamed võidab. Väga armas lugu väiksematele, aga läheb suurematele ka hinge. Saab kuidagi kolekähku otsa muidugi? Hollandi keelest tõlkinud Kerti Tergem. Varrak, 2005.

 

TUNA 1/2005

Ajalookultuuri ajakirja selle aasta esinumber  on 1905. aasta Vene revolutsiooni 100. aastapäeva erinumber (artiklid Toivo Raunalt, Kaido Jaansonilt, Aleksander Loidilt). Sissejuhatuseks Jaan Unduski essee ?Lenin kontra Bogdanov?. Hellar Grabbi selgitab Soome saadikule saadetud Pätsi kirja lugu. Lõbustav on Tiit Noormetsa ?Vene sõjaväelaste kriminaalkuritegudest Eestis sõjajärgsetel aastatel?. Jpm. Peatoimetaja Ott Raun.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht