Raamatututvustus

J. R.

Mati Puhm ARMUAND

Kummaline, ajatu, luilavail kordusil, laulval katkendlikkusel rajanev luulekogu kõneleb armust ja tänust, palvest ja andeksannist, ? lummav kui luigelaul, ühtaegu veenev ja ebareaalne. Otsekui vanavanemate varalaekast leitud käsikiri, kus ridagi pole raatsitud kärpida või kohendada; intiimne ja harras harrastusluule, kus ometi välgatab säravaid, võimsaid laike: Jah, me armastus/põletas puhtaks mu tõe; või võpatavat vahetust: Ah südametunnistus,/mis sa minuga küll teed; kust hoovab ennolikku müstilisust, liivilikku valu, õilsa loobumust ja hapra allaheitlikkust ? raamat, mis ei pärine siit maailmast ega ole ehk mõeldudki siit maailmale; mis põimib, sõrmitseb, sõlmib oma vaiksel viisil vaimseid väärtusi, ühtaegu usutav ja siiras, talumatult laialivalguv ja jõuetult melanhoolne ? raamat, mis sisaldab vaid ülestähendusi, märkmeid sõnastamatust ? ja mis on ometi hingetungiv, haigettegev oma eriskummalises puhtuses. Välk läbi varju ? / välk minu ees su sees. / Välk läbi varju ? / välk, oh kui üürike.

Kindlasti on Mati Puhmi ?Armuand? tõeline kingitus, armust kantud and neile, kes siin maailmas võõrsil ? sügavast religioossusest, pühendumisest, ustavusest ja armastusest kõnelev väga tõsine raamat.

Doris Kareva

 

Madis Kõiv

LUHTA-MINEK

Õigupoolest pole mina nii tark inimenegi, et seda raamatut tutvustada, aga isand Pilv on kokku pannud jada Kõivu filosoofilisi kirjutisi, sest seda need esmalt vahest on, isegi kirjandusloolistest seikadest või teatrist pajatades. Enamasti on Kõiv ka haarav kirjutaja, nii et? üks vaieldamatult tähtis kokkupanu. Koostanud Aare Pilv, toimetanud Urmas Tõnisson. Ilmamaa, 2005. 682 lk.

 

Kari Hotakainen

KAITSEKRAAVI TEE

Finlandia preemia pälvinud teos, menuraamat peale selle. Kurb-irooniline-naljakas raamat lihtsast soomlase elust, ühe mehe võitlusest, et osta endale maja ja võita nõnda tagasi oma perekond. Soome keelest tõlkinud Sille ja Tarmo Vaher, toimetanud Kai-Riin Meri, küljendanud Villu Koskaru, kujundanud Martin Hanson. Tänapäev, 2005. 196 lk.

 

Ave Alavainu

MINEKULAULUD

Alavainu on vähemasti suusõnal ähvardanud selle raamatuga ilmutamise ka lõpetada. Kokkupanu on esinduslik Alavainu, ilus asi, uue klassika-sarja avateos. Illustratsioonid Ave Alavainu, kujundanud Lea Sõmer, koostanud Anne-Mari Alver. Sarjas ?Eesti klassikat? Kentaur, 2005. 240 lk.

 

Juhan Liiv

OLEKSIN MA LUULETAJA

Poola kuninga ja eesti luuletaja valimik, Muru oskab selliseid asju kokku panna. Ja Liiv on nii või naa üks võimsam, kes meil olnud. Koostanud Karl Muru, kujundanud Mall Nukke. Tänapäev, 2005. 120 lk.

 

RAIMOND VALGRE LAULUD

Need tekstid, mis muidugi kõik pole Valgre omad, toovad väga palju kummalisi melanhoolseid mälupilte. Ja aitavad muidugi laule meenutada, kindlasti on see hää tekstivaramu nt rõõmsameelsetele üliõpilastele, boheemlasnoortele. Ja ilus nagu vanakurat ise. Kujundanud Endla Toots. Tänapäev, 2005. 88 lk.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht