Raamatututvustus

 

Reet Piiri RAHVARÕIVAID EESTI RAHVA MUUSEUMISTArmas ja ülevaatlik kakskeelne raamat (lisaks eestile ka inglise, passib hästi kingituseks kultuurihuvilisele välismaalasele) Eesti suurimast rahvariidekogust; muidugi mahub raamatusse vaid väike valimik kõigist kogusse kuuluvatest komplektidest/esemetest. Toimetanud ja kujundanud Jana Reidla, tõlkinud Tiina Mällo, korrektuuri lugenud Maris Jaagosild, Astra Teetlok. Schenkenberg OÜ, 2006. 128 lk.

 

 

Eevi Astel

TASKUD VÖÖLE, KOTID KÄTTE RAHVARIIDEID KANDES

Vihik, mis passib hästi komplekti eespool tutvustatud raamatuga: ülevaade rahvariiete juurde kuulunud aksessuaaridest ehk taskutest ja kottidest. Toimetanud Tuuli Kaalep, fotod Anu Ansu, Heinrich Tiidermann, Richard Viidalepp. Eesti Rahva Muuseum, Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit, 2006. 28 lk.

 

 

Aleksei Peterson

UDMURDI PÄEVIKUD

ERMi ühe juhtiva soome-ugri uurija / ekspeditsioonide korraldaja põnevad retkepäevikud aastaist 1977 – 1989 eesti ja udmurdi keeles. Saatesõnad lisaks ka vene ja inglise keeli. Sekka fotomaterjale. Koostaja ja projektijuht Svetlana Karm, toimetanud Terje Anepaio, Toivo Sikka, Ivi Tammaru, kaane kujundanud Juri Lobanov, kujundanud ja küljendanud Ivi Tammaru. Eesti Rahva Muuseum, 2006. 316 lk.

 

 

Tarmo Teder

ONANISTIDSada tundi kultuuriajakirjaniku elust. Need sada tundi selle keskealise alkohoolikust kultuuris tuhnija elus ei ole kerged… Haaravalt ja ilmtedrelikult kirjutatud lugu, Eesti elu vaatab igast august vastu, ehk võib mõni siin ära tunda ka 1990ndate teise poole pisiseiku ja -sekendusi. Toimetanud Marika Mikli, kujundanud Vivika Kalt. Tuum, 2006. 224 lk.

 

 

Tiina Ilves

AUGUSTIHAMBAD

Jutud. Naturalistlikud ja humoorikad lood naistemaailmast, ei mingit kirjanduslikku udutamist ega filosofeerimist ses sügavas mõttes. Hoogne lobe lugemine. Toimetanud ja kujundanud Aapo Ilves, korrektuuri lugenud Maive Tõemäe, trükiettevalmistus Jan Rahman, Peeter Laurits. Räpina, 2006. 98 lk.

 

 

Kalju Suur

KATMATA KAUNITARIDTaas üks valimik Eesti ühe ajaperioodi tippfotograafi töödest, eesti, soome ja inglise keeles. Seekord ta lemmikvallast: siis häbematult palju naisakti. Kindlasti annaks fotovalim võimaluse psühhoanalüüsiks ning autori uurimiseks, aga on ka täitsa naasama kena kaeda. Kujundanud Eneken Moorlat. Suurkalju, 2006.

 

 

Martin Ollisaar

LÜHENDIRAAMAT

Nagu ütleb kaanetekst: kasulik käsiraamat igale kirjutajale,  tõlkijale, ajakirjanikule, toimetajale, õpetajale ja õppurile. Toimetanud Marje Jõeste, kujundanud Jüri Kaarma, küljendanud Astrid Värv, korrektuuri lugenud Kristjan Jaak Kangur. Valgus, 2006. 456 lk.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht