Raamatututvustus

 

  MINU JÕULUJUTT

Armas jõuluraamat; valik aastail 1996 – 2001 peetud samanimelisele jutuvõistlusele laekunud töid, enamasti koolilaste lookesed. Koostanud Jane Liiv (joonistused), Terje Puistaja, Tiia Toomet (jutud), toimetanud Tuuli Kaalep, Tiia Toomet, kujundanud Jane Liiv, küljendanud Tuuli Kaalep, fototööd Arp Karm, tekstid sisestanud Helve Liiv. Eesti Rahva Muuseum, 2006. 64 lk.

 

Olimar Kallas

KOGU LUGU

Kui meil üldse on mõni koomiksiklassik, siis on see Olimar Kallas. Ning nüüd on tema tööd lõpuks ometi kättesaadavad ühtede kaante vahel. Naivistlikud, absurdihuumorist ja seiklustest tulvil Kiviküla ja Malakamaa lood, mil oli oluline roll paljude lapsepõlves paarikümne aasta eest. Toimetanud Jaak Urmet, kujundanud Velvet, keeleliselt toimetanud Agnes Ojala, pildid töödelnud Margus Haavamägi, Olavi Ruitlane, Moonika Kaev. Jutulind, 2006. 216 lk.

 

Valerio Magrelli

LUULE DNA. IL DNA DELLA POESIA

Läbilõige itaalia juhtiva intellektuaalse luuletaja kuuest kogust, kohati argised, kohati metafüüsilised, kohati impressionistlikud luulepildid. Tõlkinud ning saatesõna kirjutanud Maarja Kangro ja Kalju Kruusa, kujundanud ja küljendanud Andro Küün. Koma, 2006. 176 lk.

 

Andrus Elbing

SIIN BEEBILÕUST, TERE!

Häired pimelinna tänavalt

Noore, jõulise ja omanäolise luuletaja debüütkogu räägib elust linnatänavail ja vanglas, meie ühiskonnast laiemalt, aga ka ihast kunsti ja luule järele. Üks põnevamaid debüüte tänavu. Osa tekste on autor sõnastanud ka ingliskeeli. Kujundanud Irina Tammis, saatesõnad kirjutanud Vilen Künnap ja Jürgen Rooste. Inglise keelde tõlkinud ja toimetanud Jayde Will. Epifanio, 2006. 96 lk.

 

Kai-Mai Olbri

KARJE. Stseenid elust

Näidend kahes vaatuses. Optimistliku alatooniga humoorikas draamatekst, mille tegevus leiab küll aset veidi rusuvas atmosfääris – vaimuhaiglas. Mõnus lugemisnäidend. Korrektuuri lugenud Linda Uustalu, kujundanud ja küljendanud Jüri Kaarma. Umara, 2006. 88 lk.

 

Kristiina Ehin

PILLIPUHUJANAINE JA POMMIPANIJANAINE

Uudisjutud ja kirjad. Kristiina Ehini esimene proosakogu: poeetilised, nõtked pajatused (pea proosapoeemid) naine (aga ka mees) olemisest, lisaks kirjad, milles on palju täpset ja terast taju, pisikeste asjade ja tundevirvenduste märkamist. Toimetanud Ly Seppel, kujundanud ja küljendanud Jüri Kaarma, joonistanud Eve Kask. Huma, 2006. 94 lk.

 

MUUSIKA nr 12, 2006

Klarnetist ja dirigent Toomas Vavilov räägib tööst Vanemuise muusikajuhina, oma vaadetest muusikale ja elule. Maailma muusikauudistes tuleb juttu Hélène Grimaud’st, pianistist, kes “tantsib huntidega”. Pikem lugu avab Eesti Filharmoonia Kammerkoori minevikku ja tänapäeva.

Oma tööst ja tõekspidamistest räägib viiulipedagoog Tiiu Peäske, jazzi poolelt kirjutab Madli-Liis Parts saksofonist Joshua Redmanist.

Lisaks uute raamatute ja plaatide tutvustused. Peatoimetaja Ia Remmel.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht