Raamatututvustus

 

Ülar Ploom PORR JA SORRY

Ploom jätkab oma nõtket mängu: luules oskab ta stiilselt, nagu pintsliliigutusega, luua kõla, rütmi, huumorit, keelekeerutusi. Aga siin on  ka väikseid lugusid, nii et üks esiletõstmist väärt luuletuskogu. Kujundanud Andres Rõhu, korrektuuri lugenud Inna Lusti. Tuum, 2006. 64 lk.

 

Novalis

AFORISME JA FRAGMENTE

Vabahärra von Hardenbergi “kirjanduslikud seemned”, mis pakuvad lugejale võimaluse edasi arendada, ise mõista püüda, koguda ja külvata laiali mõtteid. Eks ole siin palju üldist, isegi peenutsevalt targutavat, aga samas ka tõesti teravaid ja inspireerivaid tähelepanekuid. Saksa keelest tõlkinud Krista Räni, toimetanud Terje Kuusik. Loomingu Raamatukogu 2006, nr 19. 80 lk.

 

Ly Lestberg

MAINE TAEVAS/EARTHLY HEAVEN

Lestbergi fotoraamat, mida saadavad üsna miniatuursed, mõtlikud, impressionistlikud tekstikatked siin-sääl. Lestbergi huvitab siin keha, mehekeha, nii erootiliselt pea naiselikesse poosidesse painutatult kui ka kõneleva, loodusliku subjektina. Tekstid kirjutanud ja raamatu kujundanud Ly Lestberg, tõlkinud Tiina Randviir. Kalligraafia Katrin Kaev, küljendanud Tiit Rammul.

 

MUUSIKA 2006, nr 6

Vastses Muusikas räägib oma tegemistest üks Eesti tippviiuldajaid, rahvusorkestri ERSO kontsertmeister Arvo Leibur. Vahendatakse muljeid “Jazzkaarelt”, klavessiinipäevadelt, Tõnu Kõrvitsa ja Nargen Opera ooperiprojektist, “Improvizzilt” jne. Muusikateadlane Kristel Pappel kõrvutab barokkooperite lavastusi Eestis ja Saksamaal, Kristel Kossar on intervjueerinud inglise heliloojat Gavin Bryarsit. Euroopa muusikasündmustest tuleb jutuks nüüdismuusika festival Lyonis ja Pascal Dusapini ooperi esiettekanne Berliinis. Lisaks muusikauudiseid maailmast ja Eestist ning plaaditutvustusi.

Peatoimetaja Ia Remmel.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht