Raamatututvustus

 

Tõnis Mägi, Berk Vaher MÜÜMATA NAER

Tõnis Mäe elu ja mõtted raamatus, nõnda nagu ta need rääkis, nõnda nagu Berk Vaher need kirja pani ja raamatuks vormis. Üks selle aasta tähtsamaid raamatuid, ühtpidi ühest täistähenduslikust elust, teistpidi oluline märk me biograafiakirjanduse arengust. Toimetanud Mall Johanson. Kaas ja kujundus Margus Tõnnov, noodigraafika Oleg Pissarenko. Ilo, 2006. 208 lk.

 

Umberto Eco

MINIPÄEVIK

See pole intiimne pärispäevik, vaid kogumik Eco Itaalia ajakirjanduses ilmunud lühiartikleist, kõikvõimalikel teemadel – põnev ja nõtke ajastu lühiproosa seega. Itaalia keelest tõlkinud Mailis Põld, toimetanud Triin Kaalep. Kujundanud Andres Rõhu. Varrak, 2006. 184 lk.

 

OSKAR KALLASE PÄEVIK

Väga tore ajastuomase keelega mõtte- ja reisipäevik (esmakordselt ilmunud 1889) rahvaluule kogumisest, esimene üllitis sarjast “Vanavara kogumisretkedelt” (vt lähemalt lk 6). Koostanud ja järelsõna kirjutanud Piret Õunapuu, toimetanud ja küljendanud Jana Reidla. Kaane kujundanud Eduard Tihhonov, fototööd Anu Ansu. Eesti Rahva Muuseum, 2006. 64 lk.

 

Ülo Mattheus

INDIA ARMASTUS.

Fragmendid kirjadest

Imeilus poeetiline raamat, mis võiks sama hästi olla ilukirjandus, ja ongi seda, ent – taas reisi- ja mõttepäevik. Stiil, intiimne pöördumine oma  Armsakese poole, kõnelemine kultuurist ja usust ja olust, aga teadlikult ainult talle, on sedavõrd lummav, et raske on raamatut käest panna. Toimetanud Sirje Ratso. Kujundanud ja küljendanud Jüri Kaarma, autori fotod. Eesti Keele Sihtasutus, 2006. 198 lk.

 

Sass Henno

ELU ALGAB TÄNA

Tegelikult netis juba “ilmunud” tekst, 2002. aasta romaanivõistlusel ära mainitud töö, milles Henno juba ilmutab selgelt oma jutustajaannet ja sotsiaalset silma. Toimetanud Andres Aule, korrektuuri lugenud Mari Makko, kujundanud Villu Koskaru. Eesti Päevalehe Kirjastus, 2006. 250 lk.

 

Marguerite Yourcenar

SILMAPAISTMATU INIMENE. ILUS HOMMIK

XX sajandi prantsuse sõnameistri romaan, tema vaimne testament, mõistujutt inimese kujutlusvõimest. Prantsuse keelest tõlkinud Merike Riives, toimetanud Terje Kuusik. Loomingu Raamatukogu nr 13 – 15 2006. 144 lk.

 

MUUSIKA 2006, nr 5

Maikuu muusikaajakirjas saab sõna maailma eliiti kuuluv eestlasest oboemängija Kalev Kuljus. Muusikateadlane Kerri Kotta käis tänavustel eesti muusika päevadel ning mõtiskleb teemadel, milline on uusim eesti muusika ja kuidas see muusika suhtleb kuulajaga. Uus teema on maakondade muusikaelu, avaloos kirjutab Ants Johanson Võrumaast. Johannes Jürissoni meenutab Ivalo Randalu, Eesti intellektuaalse rock’i minevikust ja tänapäevast teeb ülevaate Margus Kiis. Peatoimetaja Ia Remmel.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht