Raamatututvustus

 

  Jüri Üdi

TIIBADEGA RAAMAT

Hasso Krulli valitud ja koostatud luuleraamatust tuleb selgelt välja, et Üdi ja Viidingu suhe on palju komplitseeritum kui näiteks Underi ja Tuglase suhe. Üdi loomingus oli mitu suunda, mille kokkupõrkel tekib hulk kontraste, käänakuid ja hüppeid. Üdi nime taga on mitmeid autoriregistreid, Krull on valinud luuletusi kõikidest registritest. Tänapäev, 2007. 157 lk.

 

 

 

Ülo Tuulik

ERI KLASIGA KIELIS

Saaremaa kolkakülades, Atlandi tuultes, Aafrika džunglis, Kremli Kongresside Palees ja metropolides seigelnud maailmaränduri paljutahksed vaated ellu ja inimestele. Köitesse on koondatud portreenovelle kirjanikest ja reisikirju. Muheda ja tundliku sulega autor on detailirikas ega krampu liigsesse diplomaatiasse. Juttu tehakse ka “Klintuni riistast”. Kaane kujundanud Endla Tuutma. Faatum, 2006. 197 lk.

 

 

 

Indrek Hirv

PAULUSE KIRIKU KELLAD

Mononäidend helilooja Heino Ellerist. Seda võiks lugeda õhtutunnil omaette olles. Teoses on eritletud lisaks legendaarse Elleri isiku ja loomingu saladustele ka eestilikku hingelaadi ja rahva dramaatilist ajalugu. Kirjutatud justkui minevikus, aga ometi väga aktuaalne just tänases Eestis. Kujundanud Kadi Pajupuu, SE&JS, 2007. 54 lk.

 

 

 

Leida Toots-Pärnaste

WABARIIGIST VABARIIKI

Kolme valitsuse ajal koolis käinud inimese memuaarid 1920. aastate Räpinast kuni tänaseni. Vabadusvõitleja Eve Pärnaste ema meenutab eesti, saksa ja vene aega ning inimesi ka iseseisvuse taastanud uues Eestis. Tihkes kirjas, paljude selgete fotodega ja nimeregistriga raamat. Toimetanud Eve Pärnaste, kujundanud Tiina Sildre. Via Atria, 2007. 280 lk.

 

 

 

Valentin Kuik

MA OLEN ILUS, MA OLEN TARK,

MA OLEN TUGEV

Režissööri ja prosaisti sulest pärineva stsenaariumi peategelaseks on 19aastane Eve, kes töötab Tallinna lennujaama kõrval hüpermarketi ilusalongis juuksurina. Nagu iga naine püüab temagi leida oma kohta siin päikese all. Maailmas tuleb lihtsalt kohaneda, kuna teist valikut ei ole. LR 2007, nr 7. 68 lk.

 

 

 

Calvin S. Hall Vernon J. Nordby

SISSEJUHATUS JUNGI PSÜHHOLOOGIASSE.

Paari aasta taguse suure Jungi eesti keelde tulemise järellainetusena ilmunud sissejuhatus, mis originaalis küll juba 1970ndatel on ilmunud. Mahult piiratud ja käsitluslaadilt ehk liialt Jungi imetlev raamat on tudengile siiski esimeseks konspektiks ja pakub Jungile teatavat kõrvaltvaadet. Tõlkinud Ingrid Vooglaid, toimetanud Hilje Arak ja Pille Varmann, kujundanud Kalle Müller/Momo. Väike Vanker, 2007. 144 lk.

 

 

 

Helen Fisher

MIKS ME ARMASTAME?

Tegemist on ameerikaliku käsitlusega, milles õilmitsevad superlatiivid ja vaimustumine, mis Euroopa humanitaarile arusaamatu ja pealispindsena näivad. Kuid lähenemisnurga poolest on tegu huvitava psühholoogiaraamatuga, mis ühendab kultuurilised, sotsioloogilised, loodusteaduslikud ja aju-uuringute alased teadmised. Tõlkinud Helen Talalaev, toimetanud Pille Voolaid. Kujundus Anna Lauk/Momo. Väike Vanker, 2006. 336 lk.  

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht