Mati Kahu 22. X 1968 – 9. IV 2006

 

Hurraa, inimesed, jagame tasuta mahla ja konserve, olge lahked, võtke! Miks, mis lahti, pärivad segaduses möödakäijad. Kommunism on käes, teatab kärtspunases kräsuparukas võidukas noor hääl selges vene keeles Odessa peatänaval aastal 1987. Seltskond Tallinna 46. keskkooli abituriente, kes olid lõpetamas oma lumelinnakonkursi võidureisi, kannab seguraamil vastuvõtjailt toidutalongide eest saadud kaasavara. See oli üks kümnetest hetk-happening’idest, mis meenuvad seoses Mati Kahuga. Mati Kahu sündis ja elas oma elu Tallinnas. Lõpetas toonase  Tallinna 46. keskkooli kunstikallakuga klassi ja läks järgmisel aastal õppima disaini ERKIsse, mille lõpetas 1994. aastal. Diplomitööks olnud Tallinna Panga korporatiivgraafiline süsteem teadvustas selle tähenduse Eesti tollases ärielus.

Aktiivset tegevust kujundusgraafiku ja disainerina alustas Mati Kahu 1988. aastal Eesti Reklaamfilmis, aastatel 1991 – 1993 tegutses ta disainibüroos Division, misjärel moodustas disainibüroo Nelja Silma All Disain, mille juhi ja disainerina tegutses ta viimase ajani. Sellest perioodist väärib märkimist praegu kasutusel kaubamaja nime ja märgi kujundamine 1994. aastal.

1997. aastal astus Mati Kahu Eesti Kunstnike Liidu liikmeks. Näitustel on kunstnik esinenud peamiselt kujundusgraafiliste töödega, kuid erilise sähvatusena tuleks nimetada ka tema ainsat lõpetatud suurt maali, keskkooli kunstiklassi lõputööd “Printsess Tšušu-lala tuleb õuna söömast” (1987), mis pälvis mitmetel näitustel tähelepanu ning mida mitmel pool reprodutseeriti.

Ühiskondlikult aktiivse inimesena kuulus Mati Kahu nii Eesti-Ungari seltsi kui Eesti Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda. 2003. aastal oli ta üks arutelu eestvedaja, et leida Tallinnas kasutatavatest vabadest kinnistutest riiklikult ja linnaliselt tähtsate objektide rajamiseks nagu näiteks Estonia uus ooperiteater. Sotsiaalne tundlikkus juhatas Mati Kahu taas koolipinki EKA urbanistika erialale, mille magistritöö kirjutamine nüüd lõpetamata jäi.

Sõprade ja kaaslastena jääme mäletama Mati Kahut alati reipa ja humoorika inimesena, kelle särtsakad ja heas mõttes jaburad ettevõtmised meie igapäevaellu ikka ja jälle värvikaid hetki lõid.

Eesti Kunstnike Liit, Kujundusgraafikute Liit

 

 

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht