Malle Paumann (Kaps) 22. X 1938 – 23. II 2006

 

Eesti Riiklik Nukuteater langetab leinas pea. Lahkunud on teatri kauaaegseim töötaja, nukumeister Malle Paumann. 13. märtsil oleks Malle Paumannil täitunud Eesti Riiklikus Nukuteatris 48 tööaastat. Kõige paremini iseloomustavad Mallet sõnad NUKKUDE EMA. Pea viis aastakümmet oli ta emaks vähemalt kolmele tuhandele nukule, sõrmepikkustest kuni mitmemeetristeni. Buratinolegi valmistas Malle kümneid kostüüme ja tegi tervitamisest läbikulunud kinnaste asemele uusi.

Malle oli eriline inimene, ta suhtles nukkudega nagu inimestegagi –  lugupidavalt ja armastavalt. Südamliku ja heatahtlikuna taunis ta nii nuku kui inimese jämedat ja ebaõiglast kohtlemist.

Malle juurde nukumeistrite tuppa oli alati hea minna. Rõõmsa naeratusega leidis ta lahenduse ka kõige keerulisemale küsimusele.

Malle hingesoojusega valmistatud nukud jäävad nukuteatrisse mitmete põlvkondade lastele rõõmu valmistama. Erakordse inimesena, päikeselise, tagasihoidliku, õrna ja ülimalt kohusetundliku töötajana jäävad teda mäletama kolleegid.

Eesti Riiklik Nukuteater

Ärasaatmine 4. III kell 13 Pärnamäe krematooriumis.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht