Lea Veelma-Sinissaar 25. V 1947 – 9. V 2007

 

Veidi aega enne 60. sünnipäeva suri pärast pikka ja rasket haigust ajakirjanik Lea Veelma (kodanikunimega Sinissaar). Lea Veelma omandas esmase hariduse Tallinna Allika tänava põhikoolis ja Tallinna II Keskkoolis (praeguses Reaalkoolis), mille lõpetas 1965. aastal. Samal aastal asus ta Tartu ülikooli kaugõppesse inglise keelt ja kirjandust õppima. Juba õpingute ajal alustas ta tööd ajakirjanduses: 1966–70 oli Rahva Hääles, 1973. aastast hakkas koostööd tegema Eesti Raadioga. Lea Veelma on juhtinud Vikerraadio keskööprogramme ning 1993–2004 Raadio 2 “Kunstikanali” saadet. AS Restori (Lea Veelma töötas Restoris 1993–98) toel käivitunud kunstisaade oli 1990ndate algul tõeliselt kõva sõna.

“Kunstikanali” tollane kunstiauhind kuulus uue aja mainekamate kunstipreemiate hulka. Üheteist aasta jooksul suutis Lea Veelma oma kunstisaates peamiselt meelelahutusele keskendunud eraraadios vahendada nüüdiskunsti sündmusi nii meil, aga ka kaugemal, eks ikka selleks, et ise rohkem teada saada, enda ja kuulajate silmaringi avardada.  Ta tutvustas oma saates Kölni ja Stockholmi kunstimessi, Veneetsia biennaali, Londoni, New Yorgi, Helsingi uusi ja vanu kunstimuuseume, galeriisid. Saatejuhina oli Lea Veelma tugevaks küljeks lasta oma saatekülalistel kõnelda, oma hoiakud ja arusaamad välja öelda. Nii on “Kunstikanali” saated tulevikus haruldane arhiiviallikas, mis toob uurijateni nii saates osalenute hääle kui ka väljendus- ja mõtteviisi. Laiemalt tuntuks sai Lea Veelma televisiooni vahendusel, juhtides TV3 saatesarja “Lea seltskond”.

Lea Veelma on töötanud ka Tallinna Riiklikus Konservatooriumis (1971–73), teatri- ja muusikamuuseumis (1973–79), ajakirjade kirjastuses (1998–2000).

1987. aastal abiellus ta raadioajakirjaniku ja poliitiku Tiit Sinissaarega, 1989. aastal sündis neil poeg.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht