Emakeeleolümpiaad

Kadri Muischnek

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

10. märtsil toimus Tartu ülikoolis 27. emakeeleolümpiaadi lõppvoor. Selle aasta olümpiaadi teema oli „Keel ja arvuti”.

Teemavalikuga sooviti juhtida tähelepanu arvutil realiseeritud keelekogude kasutamise võimalustele keeleuurimisel (korpuspõhine keeleuurimine), loomuliku keele töötlemisele ning analüüsimisele arvuti abil ja ka arvutisuhtluses kasutatavale keelele kui uuelaadsele allkeelte kogumile, mis tundub oma keeleliste tunnuste poolest asuvat suulise ja kirjaliku keelekasutuse vahepeal.

Lõppvooru kutsuti piirkonnavoorude ning uurimistööde põhjal 80 õpilast. Sellel aasta uurimistööde konkursile saadetud tööd olid enamasti põhjalikud ja huvitavad ning näitasid õpilaste head analüüsioskust. Teemade ring oli lai: uuriti vana kirjakeelt (vana kirjakeele korpuse abil), murdesõnade tundmist kooliõpilaste seas, MSNide keelt, keelekasutust Facebookis, lühendeid ja slängisõnu internetikeeles ning masintõlke kvaliteeti.

11. märtsil autasustati TÜ ajaloomuuseumi valges saalis lõppvooru parimaid. Vanemas vanuserühmas (11.-12. klass) võitis olümpiaadi Mari Sild Hugo Treffneri gümnaasiumist (õp Age Salo), järgnesid Johannes Madis Aasmäe Tallinna 21. koolist (õp Eda Kauksi) ja Piret Pajusaar Tallinna inglise kolledžist (õp Karin Muller). Keskmise vanuserühma (9.-10. kl) võitja on Kairi Janson Pärnu Ülejõe gümnaasiumist (õp Marja Tõnts), 2. koha sai Jane Liis Kaasik Rakvere gümnaasiumist (õp Janne Jõeots) ja 3. koha Elis Pill Jõõpre põhikoolist (õp Helle Kirsi). Noorema astme võitja oli Elise Metsanurk Tartu Mart Reiniku koolist (õp Silja Russak), järgnesid Kertu Aer Tallinna vanalinna hariduskolleegiumist (õp Krista Nõmmik). 3.-4. kohta jagasid Mari Kolk Saaremaa ühisgümnaasiumist (õp Merle Prii) ja Helo Liis Soodla Pärnu vanalinna põhikoolist (õp Eve Hirvela). Olümpiaadižürii otsustas välja anda ka uurimistöö eripreemiad ning eripreemiad tähelepanuväärse uurimistöö ja väga hea esinemise eest piirkondlikus voorus, premeeriti ka õpetajaid uurimistööde väga hea juhendamise eest. Olümpiaadi korraldamist finantseerisid HTM ning TÜ Teaduskool. Auhindadega toetasid kirjastus Avita, Eesti Keele Sihtasutus, Emakeele Selts, Fenno-Ugria Asutus, TLÜ Kirjastus ja TÜ.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht