Eesti Keele Instituut aastal 2017 ja 2018

Annika Koppel, EKI teabejuht

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

2017. aasta on instituudi juubeliaasta. Nimelt möödus tänavu 70 aastat Keele ja Kirjanduse Instituudi asutamisest, mispuhul sai instituut omale avaliku konkursi tulemusel ka tunnuslause „Mis keeles, see meeles“ (autor on ERRi välispoliitika-saadete toimetaja Tarmo Maiberg). Tunnuslausega on esikohale tõstetud keel: mis on kord mõeldud, sõnastatud, välja öeldud või kirja pandud, sellel on võimalus alles jääda nii suulises kui ka kirjalikus pärimuses. Teistpidi –
kui midagi on meeles, on see peagi ka keeles ehk tuleb sõnastada.
2017. aasta oktoobris jõustus Eesti Keele Instituudi uus põhimäärus, mille huviline leiab aadressil https://www.riigiteataja.ee/akt/120102017002.
Tänavune aasta on olnud pigem justkui vaheaasta, sest 2018. aastal valmivad uus õigekeelsussõnaraamat, millega tähistatakse 100 aasta möödumist esimese õigekeelsus­sõnaraamatu ilmumisest, selle paari­liseks mõeldud õigekeelsus­käsiraamat veebis, uus kompaktsem seletussõnaraamat, kollokatsioonide sõnastik jpm. EKI võtab järgmisest aastast üle ka kümne aasta eest Tartus neljapoolse kokkuleppega (HTM, Tartu ülikool, EKI, Tartu linnavalitsus) moodustatud keelehooldekeskuse töö korraldamise. Kuna keskuse töö põhisisu on keelehooldekoolitus riigi ja kohaliku omavalitsuse asutustele ning keeleteemaliste infomaterjalide koostamine ja levitamine, tugevneb sellega EKI roll riikliku keelekorraldus­keskusena.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht