AIME KARM 13. I 1923 – 22. II 2006

 

Elleri-nimelise Tartu muusikakooli peret tabas ootamatu kaotus: 22. veebruaril suri kooli kauaaegne pedagoog Aime Karm. Veel eelmisel nädalal käis Aime koolis pidunädala kontsertidel, loengutel, kogus muljeid, pidas plaane… Aime Karm on üks legendaarseid isiksusi Tartu muusikakooli ajaloos. Lõpetanud 1943. aastal Tartu Õpetajate Seminari, oli ta 1936 – 1944 ka Tartu Kõrgema Muusikakooli klaveriõpilane. 1951. aastal lõpetas ta Tallinna konservatooriumi Anna Klasi õpilasena. Kogu edasise elu pühendas Aime Karm Tartu muusikakoolile. Ta töötas siin pool sajandit, 1951 – 2000 klaveriõpetajana, 1961 – 1978 ka osakonna juhatajana. Andeka pedagoogina sai tema elutööks klaveriõpetus. Ennekõike süvenes ta klaveriõpetuse metoodika küsimustesse: esines ettekannetega, kirjutas artikleid, koostas õppematerjale, mõtles ja arutles nende probleemide üle iga päev. Tema järjekindel töö sel alal on olnud väga tõhus, seda jätkavad tema õpilased, keda on üle 50. Aime Karmi südameasjaks oli ka Tartu muusikakool, selle minevik, olevik ja tulevik. Tema on kirjutanud kõige põhjalikumad kooli ajalugu käsitlevad artiklid. Ta tundis justkui missiooni mõelda, jäädvustada, järeltulijatele edasi anda omaaegse Tartu Kõrgema Muusikakooli lugu.

Samuti tundis ta huvi muusikaajaloo vastu. On imekspandav, missuguse järjekindlusega ta oma elu hilisel õhtul sellel alal töötas: just viimastel aastatel ilmusid järjest tema väga huvitavad, tõsist arhiivitööd nõudnud artiklid. See on tõesti erakordne, sest ajalugu ja sellel teemal kirjutamine polnud ju üldse tema eriala!

Tartu muusikakool jääb leinama seda äärmiselt kena, südamlikku ja sõbralikku inimest, kooli “elavat ajalugu”, nagu teda juba eluajal kutsuti.

Heino Elleri nimeline  

Tartu Muusikakool

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht