Valdek Palli mälestusõhtu ja fond

Aili Künstler

Ersa-mokša kultuuriühingu Sjatko eestvedamisel ja TLÜ muuseumi kaas­korraldusel sai 10. detsembril TLÜs teadus­infokeskuses teoks eesti keeleteadlase, rahvusvaheliselt tunnustatud fenno­ugristi ja TLÜ esimese emeriit­professori Valdek Palli mälestusõhtu.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Valdek Palli meenutasid kolleegid, samas avati Valdek Palli elu ja tegevust tutvustav näitus, mida saab vaadata järgmise aasta 30. jaanuarini. Esines ersa-mokša folklooriansambel Kilejne. Valdek Pall (1927–2013) oli eesti keeleteadlane, rahvusvaheliselt tunnustatud fennougrist, TLÜ professor ja emeriitprofessor, Wiedemanni keeleauhinnaga pärjatu (2002).
15. oktoobril asutati TLÜs professor Valdek Palli nimeline fond soome-ugri teaduse ja kultuuriprojektide toetuseks. Fond toetab soome-ugri teadust ning kultuuritegevust edendavate projektide läbiviimist, prof Palli isikliku raamatukogu ja vaimse pärandi säilitamise ja tutvustamisega seotud töid, soome-ugri teaduskirjanduse, soome-ugri rahvariiete, käsitöö ja maalide kogu avaldamist ja täiendamist, soome-ugri teemaliste trükiste väljaandmist ja mälestusõhtute läbiviimist ning Eestis elavate ersa-mokšalaste kultuuripärandi säilitamist.
Rohkem infot fondi kohta www.tlu.ee/pall, annetused: SA Tallinna Ülikooli Arendusfond, konto 222058319550 (Swed­bank).

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht