Uus hooaeg: Karu, inglid ja kolm õde

Tambet Kaugema

Eesti Draamateatri alanud hooaja esietenduste jada jätkub 4. detsembril teatri väikeses saalis, kui Merle Karusoo toob publiku ette lastelavastuse „Sünnipäev”. Üheskoos Guido Kanguriga mängivad selles uuslavastuses lavakunstikooli üliõpilased Karl-Andreas Kalmet, Jane Kruus ja Priit Strandberg. „Meie lemmikud, kaisuloomad ja nukud, armsaks saanud ja olulised lelud, võivad tähtsateks ja tähendusega kaaslasteks olla ka täiskasvanutele. Aga kui vana lemmik siiski pööningunurka unarusse jääb, kas see tunne jääb alles?” küsitakse lavastuse tutvustuses. Selle teksti idee tekkis Merle Karusool legendaarse lavastuse „Olen 13aastane” noore trupiga mööda Eestit ringi sõites, täpsemalt Kääriku suusabaasis peatudes, ja sai lavaküpseks Ugalas 1983. aasta lõpus – nagu nüüdki, mängis toona peategelast Karu Guido Kangur.

Nädal hiljem ehk 11. detsembril esietendub teatri suures saalis Uku Uusbergi autorilavastus „Kuni inglid sekkuvad”. Lavastuses mängivad Märt Avandi, Maria Avdjuško, Mihkel Kabel, Maria Klenskaja, Laine Mägi, Tõnu Oja, Tiit Sukk, Harriet Toompere, Ivo Uukkivi, Martin Veinmann, Viire Valdma ja Kristo Viiding. Tegevus toimub ühes vanalinna külalistemajas, Müüritüki tänaval puutuvad kokku täiuslikult erinevad inimesed: ettevõtja, kirjanik, kokk, astrofüüsik, vöörmünder, ema, klaveripoiss, taksojuht, Ahto ja Merike jpt. Autor ja lavastaja Uku Uusberg: „Seni olen ma kirjutanud ja lavastanud kammerlikke lugusid väiksematele lavadele, nüüd tahan teha ka kammerliku, inimest ja tema hinge vaatava lavastuse, aga suurel laval. See ei tähenda, et tahaksin teha vihjelist ja vaatemängulist postmodernistlikku vaatemängu, ma tahan tõsta suurel laval suurde plaani inimese tema absurdis, sügavuses, puudustes, ilus.”

Tuleva aasta veebruaris jõuab Eesti Draamateatris veel lavale kaks uuslavastust. 12 veebruaril esietendub suures saalis Anton Tšehhovi „Kolm õde”, mille lavastab Hendrik Toompere ning kus teeb kaasa suurem osa trupist. 26. veebruaril saab lavaküpseks Roland Schimmelpfennigi „Naine minevikust”, lavastab selle Ingomar Vihmar ning mängivad Kleer Maibaum, Harriet Toompere, Roland Laos ja Tiit Sukk.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht