Teod

Rait Avestik

A-teatri lavastajad Tarmo Tagamets, Anti Kobin, Erni Kask  

Nagu teada, on tekitatud-tekkinud uus teater ? A-teater. Oma Interneti kodulehel ütlete, et tegemist on teatriprojektiga, mis on mõeldud eelkõige noortele ja kus tegutsevad noored, kellele see on suur ja lõbus väljakutse. Kas tegemist on ajutise (kooli)teatriprojektiga või alustas tegevust siiski uus ja iseseisev teater, mis teeb plaane tulevikuks ja üritab leida oma ni??i meie teatrimaastikul? Kui ? siis millised plaanid ja milline ni???

Meie oleme A-teatris lihtsalt esimesed lavastajad, algatajad on aga teised. Teadaolevalt on neil mitmeid plaane. Saame esimese asjaga valmis, teeme oma ringreisi mööda Eestit ära, siis näeme, mis edasi juhtub. Kooliteatriga pole meil rohkem pistmist kui see, et mõned A-teatri noortest näitlejatest seal kaasa löövad. Maastikule peaks meie ettevõtmine aga kenasti sobituma ? teater inimestele, kes ei küsi, miks etendus, miks kontsert, miks näitus, miks seanss. Vanuses pole küsimus.

Teatrit noortele on keeruline teha. Kuidas ja kellega see A-teatris sünnib? Milline on teie repertuaar?

On küll keeruline, aga seda harivam meile, lavastajatele. 15 noort, kes varakevadel viiest Eesti  linnast (Narva, Viljandi, Pärnu, Rakvere, Tallinn)  avalikel katsetel välja valiti, moodustavad täiuslikkusele lähedase koosluse. Hetkel on A-teatri repertuaaris üks tükk pealkirjaga ?Miski ei kinnistu. Täiuslikumalt?, mis on loodetavasti kõige rohkem noorte endi nägu.

A-teatris lavastab Raudne Kolmik. Mis ?loom? see on?

Viljandi kultuurikolled?i teatrikunsti eriala III lend (juhendaja Andres Noormets) poegis 2001. aastal. Välja tuli kolme peaga loom, üks pea kuulub Tagametsale, teine Kobinale, kolmas Kasele. Loom on mõtlemis- ja suhtlemisvõimeline, paneb kolmest suust korraga maailma paika, mängib Eesti teatrilavadel ja tundub, et viimasel ajal ka lavastab.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht