Teatri aastaauhindade nominendid 2006. aasta loomingu eest

 

SÕNALAVALASTUSE ALAL Žürii:  esinaine Reet Mikkel, Andres Keil, Madis Kolk, Mari-Liis Küla, Urmas Lennuk, Pille-Riin Purje ja Boris Tuch.

 

LAVASTAJAAUHIND

Andres Noormets – “Kauka jumal” (Endla), Jaanus Rohumaa –”Vargamäe kuningriik” (Rakvere teatri ja Endla ühistöö),  Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semper –“Kuningas Ubu” (NO99), Ingo Normet –”Müügimehe surm”(Eesti Draamateater), Elmo Nüganen – lavastus “Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.” (Tallinna Linnateater).

KUNSTNIKUAUHIND

Vladimir Anšon – “Nii see on (kui teile nii näib)” (Tallinna Linnateater) ja “Valged ööd” (Theatrum), Andris Freibergs – “Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.” (Tallinna Linnateater), Kristīne Pasternaka – kostüümid lavastustele “Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.” ja “Nii see on (kui teile nii näib)” (Tallinna Linnateater), Ene-Liis Semper – “Kuningas Ubu” (NO99), Ervin Õunapuu – “Sada aastat…” (Vanemuine).

NAISNÄITLEJA AUHIND

Hele Kõre – Karin, “Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.” (Tallinna Linnateater),

Hilje Murel  – Marilyn, “Marilyn” (Ugala), Katrin Saukas – Marie Under, “Under” (R.A.A.A.M), Garmen Tabor – Juudit,  “Juudit” (Rahvusooper Estonia), Maarika Vaarik – Emand Ubu,  “Kuningas Ubu” (NO99) ja Elvis 3, “Elvis oli kapis” (VAT-teater).

MEESNÄITLEJA AUHIND

Ain Lutsepp – John, “Kiirgav linn” (Eesti Draamateater), Tõnis Mägi – Kuningas Ubu,  “Kuningas Ubu” (NO99), Indrek Sammul – Indrek, “Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.” (Tallinna Linnateater), Juhan Ulfsak – osatäitmine lavastuses “Hamletid” (Von Krahli teater), Lembit Ulfsak – Willy Loman,  “Müügimehe surm” (Eesti Draamateater).

NAISNÄITLEJA KÕRVALOSA AUHIND

Tatjana Manevskaja – Rose, “Lõikuspeo tantsud” (Vene Draamateater),

Evelin Pang – Tiina,  “Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.” (Tallinna Linnateater), Elisabet Tamm – Etenduse juht, “Nii see on (kui teile nii näib)” (Tallinna Linnateater), Karin Tammaru – Tiina, “Vargamäe kuningriik” (Rakvere teatri ja Endla ühistöö), Kaire Vilgats – Amps, “Romeo ja Julia” (Eesti Nukuteater). 

MEESNÄITLEJA KÕRVALOSA AUHIND

Margus Prangel – Howard Wagner, “Müügimehe surm” ja osatäitmised lavastuses “Sürrealistid” (Eesti Draamateater), Andres Raag – Paralepp, “Indrek. Karin. Tõde ja õigus. 4.” (Tallinna Linnateater), Aarne Soro – Jakob, “Keisri hull” (Ugala), Raivo E. Tamm – Volli, “Teatriparadiis” ja Aureliano Buendia, “Sada aastat…” (Vanemuine), Velvo Väli – Eedi, “Vargamäe kuningriik” (Rakvere teatri ja Endla ühistöö).

ERIAUHIND

Von Krahli teater – projekt “Soolod” (lavastused “Faust”, “Hamlet”, “Erki ja Tiina”), Oleg Titov –lavastus “Libahunt” (Ugala), Aivar Tommingas –Maurus, “Tõde ja õigus. Teine osa” (uus osatäitmine, Tallinna Linnateater) ja Ird lavastuses “Teatriparadiis” (Vanemuine).

 

 

MUUSIKALAVASTUSTE ALAL

Žürii: esinaine Raili Sule, Vahur Keller, Tiina Mattisen, Kristel Pappel ja Alo Põldmäe.

 

Helen Lokuta – Tuhkatriinu, “Tuhkatriinu” (Estonia) ja  osatäitmised kammerooperites “Tuleaed” ja “Mu luiged, mu mõtted” (Von Krahli teatri ja Nargen Opera ühistöö), Lauri Sirp – ooperite “Acis ja Galatea” ja “Abieluveksel” muusikajuht (Vanemuine), Kaire Vilgats – “Romeo ja Julia” muusikaline juht (Eesti Nukuteater) ja muusikalirollid  2006. aastal, Nargen Opera koor (koormeister Veronika Portsmuth) – “Naistelaulud” ning  lühiooperid “Tuleaed” ja “Mu luiged, mu mõtted”.

ERIAUHIND

Marika Aidla – Åse, “Peer Gynt” (Vanemuine), Michiel Dijkema – ooperi “Tuhkatriinu” lavastaja ja lavakujundaja, trupi motiveerimine säravaks ansamblitööks (Estonia).

 

 

BALLETILAVASTUSTE ALAL

Žürii: esinaine Tiiu Randviir-Tölp, Ago Herkül, Kaie Kõrb, Enn Suve, Oleg Titov.

 

Anatoli Arhangelski – Enea ja Ulysses, “Cassandra”, Inglise ohvitser, “Shannon Rose”, Prints Siegfried, “Luikede järv” (uued osatäitmised, Estonia), Marika Muiste – Rose, “Shannon Rose” (uus osatäitmine, Estonia), Tiit Härm – lavastus “Kameeliadaam” (Estonia), Mare Tommingas – lavastus “Peer Gynt” (Vanemuine),

 

 

TANTSULAVASTUSTE ALAL

Žürii: esinaine Mall Noormets, Heili Einasto, Tõnu Lensment, Jüri Nael ja Priit Raud.

 

Katrin Essenson ja Mari Savitski – lavastuse “Sündmuste horisont” idee, teostus, koreograafia  ja esitus, kaasprodutsent Kanuti Gildi saal,

Dmitri Hartšenko – “Undiini” koreograafia ja lavastamine (Tantsuteater Zick), Mart Kangro, Tiina Tauraite, Erki Laur – lavastus “Erki ja Tiina” (Von Krahli teater), Tiina Ollesk ja Rene Nõmmik – lavastuse “Reekviem” koreograafia ja esitus (Tantsuteater Fine5), ZUGA ühendatud tantsijad – lavastuse “Naine ja Hunt” idee, koreograafia ja videorežii. Kanuti Gildi Saal.

 

TEATRI TEHNILISE TÖÖTAJA AUHIND

Žürii: esimees Indrek Saar, Sirli Bergström, Tiiu Luht, Külli Root, Aime Unt  ja Riina Viiding.

 

Etendust ette valmistava  töötaja kategooria

Arvi Hallik – metallitöömees (Endla). Asendamatu isik lavaseadmete uuendamisel, nende väljamõtlemisel ja konstrueerimisel. Loova mõtlemise ja fantaasia toel on võimeline ikka mitte millestki midagi teatrilava jaoks tegema.

Hendrik Kiisler – mehaanik (Eesti Draamateater). Insener-konstruktori oskustega, teostab detailide ja materjalide asjatundjana tehnilise lõpplahenduse, mitmekülgne metallitöömees. Teatrikunstnike hindamatu abiline.

Maie Nurmoja – lavastusjuhi abi (Rakvere teater). Etendust ette valmistava töö eeskujulik  koordineerimine, koostöö kunstnike ja lavastajatega loomingulise partnerluse vaimus.

Teatri NO99 personal koosseisus Kairi Mändla, Eero Ehala, Raiko Suurna, Anton Poljakov, Ants Kurist, Sten Tigane, Lii Kärner, Monika Lausvee, Ülle Hertzmann, Mati Jürine, Sirje Kiil, Maimu Meritee, Lauri Laasik, Maarja Pärsim seoses tehniliselt keerukate ja töömahukate lavastuste “Stalker”, “Kuningas Ubu” ja “Hirvekütt” ettevalmistamisega.  

Etendust teenindava  töötaja kategooria

Tarmo Kesküll (Rakvere teater), helitehnik – lavastuste “Lumumm”, “Gupi” ja “Kuidas  elad?…Ann?!” teatri- ja muusikatundlik helikujundus.

Enar Tarmo Von Krahli teatri ja festivali “Baltoscandal” tehniline juht, kellele on iseloomulik väljendi “pole võimalik” järjekindel mittekasutamine oma töös.

Ants Vaalma (Estonia), elektroonikainsener – tehnilised efektid  ja lahendused  uuslavastustele ning elektrooniliste lava-ja valgussüsteemide arendamine.

Haldus- ja administratiivtöötaja kategooria

Märt Keerutaja (Tallinna Linnateater), – aastatepikkune roolikeeramine ja spordivaimu alleshoidmine ühes isikus.

Maarit Randrüüt (Eesti Draamateater), büroo- ja personalijuht, sihtasutuse juhatuse assistent – vastutusrikka töövaldkonna eeskujulik valdamine.

Marika Tint (Rakvere teater), korraldus- ja personalijuht – Rakvere teatri ja Endla ühistöö “Vargamäe kuningriik” koordineerimine, ideetasandist alates osavõtt teatri loomenõukogu  ning “Baltoscandali” korralduskomisjoni tööst.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht