Rein Oja valiti taas teatriliidu esimeheks

 

22. novembril valiti Eesti Teatriliidu peakoosolekul Rein Oja tagasi esimehe ametisse aastateks 2004 ? 2008. Koosolek kinnitas volikogu koosseisu, valis revisjonikomisjoni ning võttis vastu otsuse.  

Eesti Teatriliidu peakoosoleku otsus

1. Tunnistada kehtetuks Eesti Teatriliidu põhikiri 2001. aasta 29. oktoobrist. Võtta vastu uus Eesti Teatriliidu põhikiri.

2. Kohustada Teatriliidu juhatust ellu viima järgmist.

? Tegelema eesti teatrielu lahendamist nõudvate probleemsete küsimustega (teleteatri kui originaalteoseid loova teatri taastamine, teatrietenduste professionaalne jäädvustamine, teatrikoolide ja teatrite omavahelise tegevuse koordineerimine jms) ning vajadusel moodustama nende küsimuste käsitlemiseks töögruppe ja korraldama seminare, kuhu kutsuda teiste asjaomaste institutsioonide esindajaid.

? Olema Kultuuriministeeriumile võrdväärseks ja aktiivseks partneriks teatrite ja teatriprojektide rahastamise tingimuste väljatöötamisel ning teatrijuhtide valikul. Pöörduma kultuuriministri poole ettepanekuga kaasata teatriliidu esindaja juba loodud ja loomisel olevate sihtasutuste nõukogudesse.

? Tegutsema väljateenitud aastate pensioni säilitamise eesmärgil balleti- ja vokaalartistidele, orkestrantidele ja kooriartistidele ning nukujuhtidele. Otsida võimalusi analoogiliste pensionisoodustuste saamiseks ka teistel loomingulistel erialadel.

? Töötama välja eesti teatritöötajate töötingimuste raamleping.

? Taotlema teatriliidule teatritöötajate kutsekvalifikatsiooni tõendamist ja omistamist korraldava organi õigust ning moodustama selle juurde erialaspetsialistidest ja tööandjatest koosnevad kutsekomisjonid.

? Korrigeerima Eesti teatrikunsti aastaauhindade statuuti muusikalavastuste osas. Vajadusel koordineerima  ?ürii tööd ?anrimääratluseta lavastuste hindamisel.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht