Raadioteatri auhinna pälvis Hans Kaldoja

Rahvusringhäälingu Raadioteatri näitlejaauhinna tänavune laureaat on Hans Kaldoja. Oma mitme aastakümne pikkuse näitlejatööga on ta pälvinud raadiorežissööride usalduse: rahvusringhäälingu fonoteegis säilitatakse praegu ligi 700 Hans Kaldoja osalusega helisalvestist, kuhu kuulub 130 kuuldemängurolli, 62 viieosalist järjejuttu, 116 „Meelejahutaja” sketši, arvukalt õhtujutte ja luulesaateid.

Hans Kaldoja lõpetas 1969. aastal Draamateatri õppestuudio. Aastatel 1965–1992 töötas ta näitlejana Eesti Draamateatris, hiljem on olnud vabakutseline näitleja. Auhinnaga seotud auaadress anti Hans Kaldojale üle Raadioteatri rajaja Felix Moori 110. sünniaastapäevale pühendatud koosviibimisel Särevi teatritoas.

Samas tunnustati ka tänavust Felix Moori tänuauhinna laureaati, Klassikaraadio asutajaliiget ja peatoimetajat Tiia Tederit. Auhind on tunnustuseks missioonitundliku loova töö eest eestikeelse kultuuri hoidmisel ja jäädvustamisel. Tiia Teder on nüüdseks töötanud selles raadiojaamas 18 aastat, vahendades järjepidevalt kodumaist sõna- ja muusikakunsti.

Felix Moori tänuauhind on eraalgatuslik, selle paneb välja Mart Relve. „Ilma Felix Moorita ei oleks meil sellist raadiot, nagu on meil praegu. Tema mälestuse elushoidmiseks ja eestikeelset kultuuri edendavate inimeste tunnustamiseks ongi Felix Moori tänuauhind mõeldud,” ütles Relve.

Raadioteater on rahvusringhäälingu vanim üksus, mille asutamisest möödub tänavu 85 aastat.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht