Pealelend: Ülla Veerg

Tambet Kaugema

7. ja 8. juunil etendub rahvusooperi Estonia kammersaalis balletiprogramm „Koreograafilised etüüdid pööningul”. Mida see ettevõtmine endast kujutab?

Ülla Veerg, Estonia avalike suhete ja turundusteenistuse juht: Eesti Rahvusballett annab sellel suvel kuuele tantsijale võimaluse avastada endas koreograaf. 7. ja 8. juunil vahetavad Eve Andre, Robbie Bird, Viktor Jelissejev, William Moore ja Sergei Upkin tantsukingad koreograafi-lavastaja omade vastu ning toovad publikuni 5–10minutilised koreograafilised etüüdid, mida esitavad meie rahvusballeti tantsijad. Estonia tantsijatega jagab oma kogemusi noor talendikas kanada tantsija ja koreograaf Robert Binet, kes on lõpetanud Kanada Riikliku Balletikooli, kus avastas endas ka koreograafiande. 2011. aastal täiendas ta end New Yorgi Koreograafiainstituudis ja lõi Kanada Rahvusballeti projekti „Koreograafialabor” raames tantsulavastusi. Sel hooajal on ta Londoni Kuningliku Balleti koreograafipraktikant ning pärast meistriklasse Eesti Rahvusballetis ootab teda töö Saksa Riiklikus Noorteballetis.

Balletiõhtu „Koreograafilised etüüdid pööningul” teises osas tuleb ettekandele Robert Binet’ 30minutine tantsulavastus, mis on inspireeritud intensiivsetest inimkogemustest ja -suhetest. Robert Binet ise on oma tantsulavastuse kohta öelnud: „Minu eesmärk on luua teos, mis liigub eri mõttetasandite vahel. Tahan, et see areneks millestki täiesti strukturaalsest ja poolteaduslikust millekski, mis uurib intensiivseid kogemusi ja suhteid. Selle juures paeluvad mind kõige rohkem ideede puutepunktid, kus tekib kontrast ja harmoonia.”

Kas tegemist on sarja „Pööningutants” mõttelise järjega ja kas järgmisel hooajal on oodata midagi samalaadset?

Tegemist on tõesti „Pööningutantsu” omalaadse järjega, sellele viitab ka pealkiri. Kunstilise juhi Toomas Eduri sõnul on see suurepärane võimalus trupil end avada ning hakata paremini mõistma, kuidas lavastajad töötavad. Seepärast loodab ta korraldada sellelaadseid ettevõtmisi ka edaspidi. Uuel hooajal kolivad aga vahelduseks pööningule kammerooperid, lähemalt sellest hooaja algul septembris.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht