PEALELEND: Paavo Nõgene, Vanemuise teatrijuht

Tambet Kaugema

Vanemuise teatri sünniks loetakse Lydia Koidula „Saaremaa onupoja” lavastamist mängu- ja lauluseltsis Vanemuine 24. VI 1870. 22. VI tähistab Vanemuine Tartus Jaama tänaval oma ajaloolise sünnipaiga õuel piduõhtuga enda ja ühtlasi eesti teatri 140. sünnipäeva. Mis sellel pärastlõunal seal toimub? Vanemuise teater annab aastas ligikaudu  500 etendust, mistõttu otsustasime, et pidupäeval me etendust andma ei hakka. Sirvisime ühiselt Vanemuise sel aastal välja antud fotoderohket ajalooraamatut ja sealt koorus idee korraldada meie teatri sünnipaigas, praeguse laulupeomuuseumi aias, vägev sünnipäevapidu. Selline aiapidu, nagu neid peeti XIX sajandi lõpukümnenditel. Tookordsetel aiapidudel mängis kindlasti teatri orkester, nii on ka seekord: sobilikku  muusikat esitab Vanemuise sümfooniaorkester. Esinejaid on teisigi. Meie soov on veeta teatri heade sõprade ja publikuga ühiselt mõnus pärastlõuna, seda paigas, kust sai alguse eesti teater.     

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Miks Vanemuine pole toonud oma tähtpäevaks lavale mõnda uuslavastust, vaid otsustas rahvapeo kasuks?

Vanemuine toob aastas lavale 16-17 uuslavastust, etendusi anname – nagu juba öeldud – ligi 500. Otsustasime, et oma sünnipäeval ei pea tingimata teatrit tegema. Sünnipäev on pidupäev ka vanemuislastele, õiglane ja hea oleks anda ka neile võimalus peost osa saada.       

Mida Vanemuine sünnipäevakingituseks soovib?

Soovime, et ka edaspidi külastaks Vanemuise teatrit väga palju inimesi ning meie  etendused pakuksid neile palju rõõmu ja mõtlemisainet. Teatrile on parim kingitus suur hulk publikut!

Küsinud Tambet Kaugema

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht