Pealelend – Kadri Kabanen, XVI tudengite teatripäevade peakorraldaja

TAMBET KAUGEMA

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilased korraldavad 16.–18. veebruarini Viljandis XVI tudengite teatripäevad, kus publiku ette astub kaheksa harrastustruppi Eestist ja Soomest. Mängupaikadeks on kultuuriakadeemia must saal ja Viljandi lennukitehas. Kolme targa rollis annavad tudengitest harrastusnäitlejatele tagasisidet Vanemuise teatri draamanäitleja Kärt Tammjärv, vabakutseline näitleja Karl Robert Saaremäe ja Nukuteatri näitleja Kaisa Selde.

Milline on praegu Eestis tudengiteatri tase? Kas joonistub välja mingeid ühisjooni?

Eesti tudengiteatrite seis läheb aasta-aastalt aina paremaks, arenenud on näitlejatöö ning laienenud ka repertuaarivalik. Areng on märgatav ja lausa lust vaadata, kuidas noored harrastusnäitlejad naudivad laval olemist. Palju tuginetakse klassikale ja omaloomingule, seejuures on ka absurd praegu populaarne.

Milliseid teatreid ja milliste lavastustega on seekord Viljandisse oodata?

Seekordsetel tudengite teatripäevadel osaleb viis truppi Eestist ja kolm Soomest. Eestist on festivalile tulemas improteater Ruutu 10 lavastusega „Nimi ei müü“, Tartu Üliõpilasteater lavastusega „Sandi õnnistus“, TTÜ T-teater „Shakespeare’i kogutud teostega“, TLÜ teater TYYT lavastusega „Faustid ja Gretchenid“ ning TÜ Pärnu kolledži teater K-äng2 „Haigusega“. Soomest saabuvad Helsingi Ylioppilasteatteri, Kellariteatteri ja Ilves-Teatteri.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht