Pealelend: Eliisa Sokk,festivalil „KorFest” osaleja

Marie Pullerits

2. – 13. maini korraldatakse seitsmendat korda Tallinna ülikooli koreograafia osakonna tantsufestivali „KorFest”, kus näidatakse tudengite lõpulavastusi ning külaliskoreograafide Leif Firnhaberi (Paraguay), Külli Roosna ja Kenneth Flaki (Eesti-Norra) ning Jaan Ulsti (Eesti) spetsiaalselt festivaliks loodud lavastusi. Sirbiga vestles tänavune Mait Agu nimelise preemia stipendiaat ning bakalaureuseõpingute lõpetaja Eliisa Sokk, kes astub festivalil publiku ette lavastusega „Tsyyr”.

Milles seisneb „KorFesti” omanäolisus teiste etenduskunstide festivalide kõrval?
„KorFestil” näitavad oma töid tulevased koreograafid, kes on õpinguid parasjagu lõpetamas. Tänavu on lõpetajaid varasemast rohkem, lavastused on väga eri- ja omanäolised. Festivaliga avatakse ametlikult ka Tallinna ülikooli uus 60 kohaga black-box, TLÜ teater Stella.

Kuidas mõjutab uue teatrisaali valmimine festivali?
Tudengitele annab oma saal paremad töötingimused. Varem on „KorFesti” etendusi näidatud Kanuti gildi saalis, kus prooviaeg on väga piiratud. Nüüd on aga tudengid saanud töötada kogu aasta samas saalis, kus tulevad ka etendused. See on tegelikult luksus, justkui töötaks oma teatris. Tudengitele on see kasulik kogemus ka seetõttu, et kogu valgus- ja helitehnika seatakse ise üles. Kogemustega tehnikud on abiks, kuid iga lavastaja vastutab nüüd ka oma töö tehnilise poole eest ja õpib seeläbi rohkem.

Mille poolest tänavune „KorFest” eelmistest veel erineb?
Seekordsel „KorFestil” ei etendu ainult lõpetajate tööd, vaid ka professionaalsete koreograafide originaallavastused kõigile kursustele. Osakonnas praegu õppivad tudengid saavad nii võimaluse ka enda tutvustamiseks. Üks tänavusi külaliskoreograafe on Brüsselis tegutsev Leif Firnhaber, kes lõi koos kolmanda kursuse ning magistrantidega lavastuse „TradYtion-ALL”. Samuti korraldatakse koreograafidega tänavu esmakordselt etendusjärgseid vestlusõhtuid, kus publik saab esitada lavastajatele küsimusi ning tantsumaailmas toimuva üle laiemalt arutleda.

Kellele on „KorFest” suunatud?
Esiteks kõigile vaatajatele, keda huvitavad noorte tantsukunstnike värsked ideed. Samuti tantsumaailmaga lähemalt seotud inimestele ehk lavastajatele, koreograafidele ja tantsuprodutsentidele, kes saavad festivalil tulevaste kolleegidega tutvuda. „KorFest” näitab, mida koreograafiatudengid on kolme õppeaastaga omandanud ning millised tantsukunstnikud on neist kujunemas. Kindlasti on oodatud ka tulevased koreograafia osakonda sisseastujad ning üldse kõik eriilmelise tantsuteatri huvilised.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht