Olev Kitsas 25. X 1929 – 1. III 2018

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

89. eluaastal lahkus meie hulgast Olev Kitsas. Ta oli üks neist, kes lõpetasid 1953. aastal legendaarse GITISe eesti stuudio. Selle lennuga tuli Eesti teatrisse terve põlvkond väljapaistvaid näitlejaid, lavastajaid ja teatritegelasi, kes on andnud rohkem kui poole sajandi vältel suure panuse meie teatrikunsti ja kogu kultuuriellu.

Olev Kitsas töötas Draamateatris näitlejana vaid paar aastat, kuid pöördunud 40 aastat hiljem tagasi lavale Vene Draamateatris esietendunud ja Ago-Endrik Kerge lavastatud Oskar Lutsu „Tagahoovis“ (1998), kus tema kehastada oli Soin, tõestas ta, et näitlemine on kutsumus, mis püsib igavesti.

Suur osa Olev Kitsase töömeheteest ongi seotud Vene Draamateatriga, mille külge sidus teda kindlasti seegi, et saatus viis ta kokku 1970. aastal Leningradi teatriinstituudist Eestisse tulnud Tamara Solodnikovaga, kellest sai kiiresti ja aastakümneteks selle teatri armastatud esinäitlejanna. Nende kahe helge ja intelligentse inimese külalislahke kodu oli Tallinnas eri rahvusest haritlaste meelispaiku.

Olev Kitsas töötas Vene Draamateatris 1965–1971 korraldaja-direktorina, 1971–1974 direktorina ning 1994–2004 peainsenerina. Vahepealseil aastail tegutses ta Tallinna Riikliku Konservatooriumi haldusprorektorina ja Estonia teatri asedirektorina.

Kõik Olev Kitsasega tema ameteis kokku puutunud kolleegid jäävad teda mäletama kui võimekat ja perspektiivitundega organisaatorit, kes tundis tänu oma haridusele ja elukäigule teatriilma nii lavalt kui ka lava tagant. See tegi temast alati delikaatse ja targa nõuandja nii teatrielu tehnilistes kui ka psühholoogilistes küsimustes.

Vene Teater

Rahvusooper Estonia

Eesti Näitlejate Liit

Eesti Teatriliit

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht