Karl Adra auhinna pälvis Üllar Saaremäe

Sirp

Rakvere teatri peanäitejuhile Üllar Saaremäele anti 19. märtsil pärast komöödia „39 astet” etendust üle tänavune Karl Adra nimeline auhind. Selle auhinnaga tunnustatakse draamanäitlejaid, kel on korrektne eesti keel ja kõnekultuur ning kelle kaudu jõuab sõnum kõige paremini publikuni. Auhinna andis Saaremäele üle 2009. aasta laureaat, Rakvere teatri näitleja Toomas Suuman.         

Žürii (koosseisus Lea Tormis, Margot Visnap, Ingo Normet, Kalju Orro ja Peeter Tammearu) kasutas tänavuse laureaadi kirjeldamiseks Thomas S. Elioti tsitaati: „„Luule näitab tavalist uues valguses või annab väljenduse millelegi, mida oleme kogenud, aga millele me pole sõnu leidnud – avardades nii meie teadvust ja selitades tundeid. Sama suudab  ka hea näitleja, kes meie asisel ajal luulevaimsust ei pelga. Nagu Üllar Saaremäe, kes teatrilaval ja luulekavades on kandnud edasi head eesti keelt, kõnekultuuri ja sõnumi selgust – neid asju, mida väärtustatakse Karl Adra auhinnaga.       

Peale Toomas Suumani on Karl Adra auhinna saanud Peeter Tammearu (2003), Anu Lamp (2004), Aarne Üksküla (2005), Tõnis Rätsep (2006), Kalju Orro (2007), Guido Kangur (2008) ja Ain Lutsepp (2010). Karl Adra auhind asutati 2003. aastal Kalju Orro ettepanekul ja Eesti Teatriliidu juhatuse otsusega ning see antakse välja 20. märtsil, Karl Adra sünniaastapäeval.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht