Hea teatri auhinna pälvis Piret Rauk

Sirp

Eesti Teatrikriitikute Ühenduse iga-aastase hea teatri auhinna seekordne laureaat on Kuressaare Linnateatri juht ja näitleja Piret Rauk. Auhinnaks on Ave Nahkuri spetsiaalselt laureaati iseloomustavatel teemadel loodud maal, mis anti üle 28. detsembril pärast „Oma saare” etendust Kuressaares. Piret Rauk on lõpetanud lavakunstikooli 1992. aastal ning töötanud näitlejana Viljandi Ugalas ja Pärnu Endlas. 2005. aastast töötab ta Kuressaare Linnateatri juhina. Teatrikriitikud hindavad Piret Raugi kangete ja vaprate saare naiste rolle Saaremaa-ainelistes lavastustes „Vares” (2009, lavastaja Raivo Trass), „Rääkivad kivid” (2010, lavastaja Tiit Palu) ja praegu mängukavas „Oma saares” (2011, lavastaja Raivo Trass).

Hea teatri auhinna vääriline on Raugi süvenenud pühendumine Kuressaare teatri oma näo kujundamisel. Ta on toonud teatrisse isikupärase ja allahindluseta repertuaari, kus Saaremaa oma lugude kõrval nõudlik maailmaklassika ja tänapäevadramaturgia. Samuti on märgata töö- ja mängurõõmu tagasitoomist ja hoidmist teatriperes. Kaasatakse põnevaid külalisnäitlejaid ja -lavastajaid, kes moodustavad loominguliselt särtsakaid kooslusi. Kuressaare teatri Eesti kultuurimaastikule trügimist näitab ka 2011. aastal pälvitud teatriaasta auhind: Guido Kanguri meeskõrvalosa auhind Kuressaare Linnateatri lavastuses „Hind” (2010, lavastaja Heiti Pakk).

Hea teatri auhind on Eesti Teatrikriitikute Ühenduse iga-aastane tunnustus loominguliste saavutuste eest, mida teatrist kirjutajad peavad tähelepanuväärseks Eesti teatripildis või loomeloos. See auhind ei märgista ilmtingimata hooaja tipplavastust või -rolli, vaid sellega tunnustatakse pigem teatritegijat või kollektiivi, kelle loomingulised põhimõtted ja saavutused kõnelevad tõsisest suhtumisest teatrikunsti, ja seda mitte ainult viimasel hooajal.

Varasemad hea teatri auhinna laureaadid on Guido Kangur (2002), Andres Noormets (2003), Aleksander Eelmaa (2004), Marika Vaarik (2005), Aare Toikka (2006), Võru Teatriateljee (2007), Priit Raud (2008), Katariina Lauk (2009) ja Raimo Pass (2010).

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht