Hea Teatri auhinna pälvis Aare Toikka

 

 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

 

Laupäeval, 9. XII andis Eesti Teatrikriitikute Ühendus (ETKÜ) välja järjekordse Hea Teatri auhinna (HTA). Järjekorras viienda HTA pälvis VAT-teatri  kunstiline juht ja lavastaja Aare Toikka. Teatrikriitikud pidasid eelkõige silmas Toikka viimaste aastate lavastusi nagu “Pál-tänava poisid”, “Klammi sõda”, “Elvis oli kapis”. Oluliseks argumendiks oli ka Toikka üldisem suhtumine teatrisse ja oma töösse ning VAT-teatri loominguline juhtimine.

Hea Teatri auhind (HTA) on Eesti Teatrikriitikute Ühenduse iga-aastane auhind. HTA an­tak­se loo­min­gu­lis­te saa­vu­tus­te eest, mi­da krii­ti­ku­te ühen­dus peab tä­he­le­pa­nu­väär­seks ees­ti teat­ri­pil­dis, vas­ta­vas loo­min­gu­vald­kon­nas või konk­reet­ses loo­me­loos. HTA ei mär­gis­ta ilm­tin­gi­ma­ta hoo­aja tipp­la­vas­tust või -rol­li, vaid tun­nus­tab pi­gem teat­ri­te­gi­jat, kel­le loo­min­gu­li­sed põ­hi­mõt­ted ja saa­vu­tu­sed kõ­ne­le­vad tõ­si­sest suh­tu­mi­sest teat­ri­kuns­ti. HTA võib an­da ükskõik mil­li­sel loo­min­gu­li­sel alal töö­ta­va­le teat­ri­ini­me­se­le või -koos­lu­se­le eesti teat­ris, sõl­tu­ma­ta ins­ti­tut­sioo­ni­li­sest kuu­lu­vu­sest. Auhind on Ave Nahkuri maal, mis on tehtud konk­reet­se­le ini­me­se­le ja kind­latel, teda iseloomustavatel tee­madel.

Va­ra­se­mad HTA lau­reaa­did on Gui­do Kan­gur (2002), And­res Noor­mets (2003), Aleksander Eelmaa (2004), Maarika Vaarik (2005).

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht