Hea Teatri auhinna pälvis Aare Toikka

 

 

 

Laupäeval, 9. XII andis Eesti Teatrikriitikute Ühendus (ETKÜ) välja järjekordse Hea Teatri auhinna (HTA). Järjekorras viienda HTA pälvis VAT-teatri  kunstiline juht ja lavastaja Aare Toikka. Teatrikriitikud pidasid eelkõige silmas Toikka viimaste aastate lavastusi nagu “Pál-tänava poisid”, “Klammi sõda”, “Elvis oli kapis”. Oluliseks argumendiks oli ka Toikka üldisem suhtumine teatrisse ja oma töösse ning VAT-teatri loominguline juhtimine.

Hea Teatri auhind (HTA) on Eesti Teatrikriitikute Ühenduse iga-aastane auhind. HTA an­tak­se loo­min­gu­lis­te saa­vu­tus­te eest, mi­da krii­ti­ku­te ühen­dus peab tä­he­le­pa­nu­väär­seks ees­ti teat­ri­pil­dis, vas­ta­vas loo­min­gu­vald­kon­nas või konk­reet­ses loo­me­loos. HTA ei mär­gis­ta ilm­tin­gi­ma­ta hoo­aja tipp­la­vas­tust või -rol­li, vaid tun­nus­tab pi­gem teat­ri­te­gi­jat, kel­le loo­min­gu­li­sed põ­hi­mõt­ted ja saa­vu­tu­sed kõ­ne­le­vad tõ­si­sest suh­tu­mi­sest teat­ri­kuns­ti. HTA võib an­da ükskõik mil­li­sel loo­min­gu­li­sel alal töö­ta­va­le teat­ri­ini­me­se­le või -koos­lu­se­le eesti teat­ris, sõl­tu­ma­ta ins­ti­tut­sioo­ni­li­sest kuu­lu­vu­sest. Auhind on Ave Nahkuri maal, mis on tehtud konk­reet­se­le ini­me­se­le ja kind­latel, teda iseloomustavatel tee­madel.

Va­ra­se­mad HTA lau­reaa­did on Gui­do Kan­gur (2002), And­res Noor­mets (2003), Aleksander Eelmaa (2004), Maarika Vaarik (2005).

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht