Asta Selter 21. III 1940 – 8. IV 2019

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Lahkunud on Ugala teatrimaja kauaaegne hea ja rõõmsameelne haldjas Asta Selter.

Asta Selter oli hariduselt lasteaiakasvataja. Kundast pärit naine töötas kasvatajana kümme aastat, kuid pidi 1970. aastal tervisemure tõttu tööd vahetama ning sattus Ugala teatrisse, kuhu jäi kolmekümne kuueks aastaks.

Alguses oli Asta Selter ringreisikassapidaja, siis arveametnik-kassapidaja, edasi juba vanemkassapidaja, peaadministraator ja piletimüügijuht. Asta Selteri õlul oli mitukümmend aastat kogu Ugala müügitegevus. Tema pidi hoolitsema, et lavastuste reklaamid jõuaksid raadiosse, televisiooni ja ajalehtedesse. Ta koostas tööplaane, tellis plakateid ja kavalehti, organiseeris väljasõite ning ringreise, suhtles rahva- ja kultuurimajade ning teiste teatritega.

Asta Selterit teadsid kõigi Eesti teatrite töötajad. Tihtipeale oli just tema esimene, kes neid Ugalasse külla saabumisel tervitas ja üles kerkinud probleemidele lahendusi pakkus. Paljudele Ugalas diplomilavastusi teinud ning seal nädalate kaupa elanud teatritudengitele oli Asta Selter sageli ema või vanaema eest. Ta leidis oma kiires päevas alati hetke, et ära kuulata noorte loome- või olmemured.

Viimased kuus aastat töötas Asta Selter Ugalas publiku perenaisena ning sellest ametist jäigi ta 2006. aastal pensionile. Veel kümmekond aastat tagasi oli Asta Selter ilmselt näitlejate kõrval kõige tuntum ugalalane, keda teatrisõbrad teadsid nime ja nägu pidi. Publiku perenaisena oli ta alati kohal ning valmis omal jutukal, kuid konstruktiivsel moel lahendama ka kõige keerukamaid kitsaskohti, kuulama inimeste vahetuid muljeid ning jagama rõõme ja muresid.

Asta tugev side Ugala ja ugalalastega jäi alles: ta käis vaatamas kontroll- ja esietendusi, hoidis end majas toimuvaga kursis ning tantsis teatri sünnipäevapidudel varaste hommikutundideni.

Sõbrad ja kaasteelised Ugala teatris tunnustasid Asta Selteri tööd palju kordi kolleegiauhinnaga ning Viljandi linn 2006. aastal elutööpreemiaga.

Asta Selter oli särav inimene ja isiksus! Ta armastas oma tööd ja jäägitult Ugala teatrit. Kolleegid ja see teater jäävad teda alati hea sõnaga meeles pidama. Asta Selteri lahkumisega on Ugala kaotanud hea sõbra, truu kaasteelise ning ühe teatri mälu kandja.

Ugala teater

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht