Pealelend: Dagmar Reinolt

Tarmo Teder

11. märtsil algavad Tallinna Kinomajas 11. Eesti filmi päevad, mis kestavad kuni 20. märtsini. Ürituse korraldaja Dagmar Reinolt , millised olid programmi koostamise põhimõtted, kes filme valisid?

Filmid valisid kinoliidu juhatus ja seenioride ühenduse juhatus.

Mis on seekord teisiti kui varem?

 Seekordsete filmipäevade raames on  esmakordselt kohal ka väliskriitikud, kes kohtuvad meie filmitegijatega ja filmihuvilistega, ning toimuvad avalikud arutelud. Esmakordselt Eesti filmi päevade raames tulevad tänavu ööseansid, kus koostöös ETVga näidatakse ära kaks ülipopulaarset telesarja „Tuulepealne maa” ja „11 000 aastat hiljem”, mida võib vaadata tasuta. Nagu ikka näidatakse Eesti filmi päevade programmis ära kõik Eesti populaarsemad  2008. aastal linastunud mängu-, dokumentaalja lühifilmid. Eraldi tuleb tudengifilmide päev 20. märtsil. Selleks on kokku kutsutud eraldi žürii. Kinoliidu aastapreemia antakse välja kinoliidu liikmetelt enim hääli saanud filmile.

Mis filme võiks pidada eeskava naelteks?

Väga olulisel kohal on kindlasti Mait Laasi film ”Ajameistrid”, mille kriitikud valisid 2008. aasta parimaks filmiks. Eeskava  naelteks on ka Priit Pärna „Elu ilma Gabriella Ferrita”, Marko Raadi „Toomiku film” ning Manfred Vainokivi ülipopulaarsed dokumentaalfilmid „Emumäe Eedi ja Lobi küla Kristjan” ja „Valli baar”. Režissöör Andres Söödi 75. sünnipäeva puhul näidatakse filmipäevadel tema viimast dokumentaallinateost ”Ajapikku unustatakse meie nimi” ja retrospektiivi,  kus tulevad näitamisele filmid „Jaanipäev”, „511 parimat fotot Marsist”, „Emakala surm” ja „Reporter”. Kindlasti peab silmas pidama, et taasesitlusele tulevad noorte režissööride mängufilmid „Soovide puu” ja „Mina olin siin”, mis tõusid Eesti kinodes 2008. aastal kümne vaadatuma filmi hulka. Dokumentaalfilmidest tasub kindlasti vaadata eelmise aasta populaarsemaid  dokumentaalfilme: „Lotmani maailm”, „Revolutsioon, mida ei tulnud”, „Fritsud ja blondiinid”, „Mängija” ning palju muudki. Erilist tähelepanu tahame pöörata 14. märtsil lastehommikule, kui näitame Heino Parsi nukufilme. Oma tööst ja tegemistest räägib ka autor ise. Sel aastal lõpevad filmipäevad 20. märtsil suure peoga Kinomaja saalis, kus  DJdena astuvad üles mitmed eesti filmiinimesed. Taustaks näidatakse visuaale eesti filmiklassikast ning reklaamfilmidest.

Kuidas on korraldatud reklaam ja piletimüük?

Piletimüük on sel aastal korraldatud piletilevi müügipunktide kaudu, pileteid saab osta enne seansi algust Kinomajas kohapeal. Reklaamiga on sel aastal meediapartneriteks Postimees ja Delfi.

Küsitlenud Tarmo Teder  

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht