MEEDIA:Videotehnika arengu mõttetusest

Priit Aimla

Siirast rõõmu teeb valitavate kanalite rohkus! Minul on neid välja timmitud 74 (miinus mõni patumaksuline, mittetellijale nähtamatunagi häbenedes võbisev sugueluorgia). Iga saatejaam on välja peilinud oma valikuprintsiibid ja tõmbenumbriprogrammid.

Paratamatu vastuolu

Loomulikult on kümneid saateid, mida ei saa jälgida just eetrisoleku ajal, sest midagi veidi olulisemat tuleb parajasti kuskilt mujalt?

 

Tehnikameeste tervituseks

Ehkki eelmise sajandi kõige inimsõbralikumaks ja elujulgustavamaks leiutiseks jääb muidugi mobiiltelefon, leiutas ka televisioon paljugi tänuväärset inimese harimise ja ka lõõgastumise huvides. Kõige suuremat efekti annab vist videosalvestustehnika. Ka suhteliselt väiksest odavast (võrreldes televiisoriga) metallkarbist piisab, et anduda oma igatsetud filmide või kontsertide, vaidlussaadete või mitut liiki meelelahutusürituste nautimisele just sulle sobival ajal ja meeldivas seltskonnas!

 

Lollikindlaim variant siiski vaid erandjuhtumeil

Mitmel põhjusel algab su soovitud salvestusobjekt ebatäpsel ajal. Sa saad selle kindlalt kinni püütud vaid siis, kui: a) alustad lindistusaega mõned minutid ennetähtaegselt; b) fikseerid salvestuse lõppkellaajaks kümmekond minutit pärast ettenähtud lõpuaega; c) oled saate kinnipüüdmise ajal pidevalt sõrmepidi ligi, mis tähendab küll, et sa ei saa kodust eemal olla ega näe sel ajal tegelikult muud vaatamisvajalikku kanalit.

 

Korrektne saatekollektsioon ? ainult unistus!

Sinu soov lükkida lindile järjest terve kunstisaadete seeria (mida History lahkelt ja kordustega pakub), inglise keele õppetundide tsükkel Victor Ebnerilt (möödunudaastane Arte kingitus), ooperietenduste valik (nädalate kaupa Mezzost), Venemaa Kremli-kriitilised minevikusaated või paljuosalised põnevussarjad mundrimeestest (igal õhtul RTVst) ei täitu iial, sest kui lubatud saateajal ei juhtu just oma tuhandeid rahaühikuid välja teenima leidlikumad või totakamad olmekeemiareklaamid või naiivsed nakatusvõimalused mõne erilise ostu või teenusliigi himustamisse, siis arvab saatetoimetus paraja aja olevat kümnendat korda päeva jooksul välja kuulutada ülehommeõhtust saadet (mille algusaega küll kah loomulikult ei maksa uskuda).

 

Nõnda siis jäävadki

tehniliselt päris peeneks treitud videosalvestamisvõimalused pelgalt jämeda kontrollfunktsiooni teenistusse: sa saad kellelegi tõestada, et sel ja sel kuupäeval tollest kellaajast nii mitme tunni vältel vastaval vaidlusalusel kanalil oli/ei olnud vihjeid-pilte-sõnumeid teatud olulisel teemal.

 

Kurb küll

Aga ju me jääme igavesti parandamatu(?) ebatäpsuse ohvreiks!

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht