Mõtlen mida tahan

Mart Soidro

  ?Ühtäkki? tulid tubli kaks kuud enne kohalikke valimisi linnapildis välja suured plakatid. Reformierakond oli nagu alati peenem, avaldades väikses trükis oma programmi ja lubades kaitsta minu sõnavabadust. Keskerakonna noored ? Kadri Musta väitel kõik kaheksa linnapildi risustajat on alla kolmekümnesed, kuid siiski kõrgharidusega (kuula arvutist viimast ?Tegelikkuse Keskusi?, Kuku raadio 31. VII) ? on väidetavalt vabad inimesed ja räägivad, mida tahavad, kuuluvad, kuhu soovivad ja, mis peatähtis, kirjutavad, mida mõtlevad.

Palju õnne, härrased Alaküla ja Raag!

Miskit ei ole teha, tuleb eelmise aastatuhande lõpp meelde, sest samamoodi ?rääkis? Urmas Ott, kes pidas vajalikuks ühes ajakirjas mainida, kuidas ta ühe paksude romaanide autori ?täis situb?(vt Maire Aunaste omal ajal toimetatud ajakirja). Ka Vahur Kersna, kes ilmselt ei tea, et kui kord oled staadionil, siis Jumal enam mõistust ei jaga. Jagab, Vahur! Viska vanad Noole riided seljast ja lõpeta SL Õhtulehe vahendusel enese eksponeerimine. Vanade inimeste koht on mujal, mitte staadionil. Sel ajal kui sprinti harjutada, jõuab läbi lugeda hea novelli. Ja kui spordiriided on ülemäära armsad, siis saab lugeda ka varem olümpiavõitja poolt kantud trikoos. Aga peamisest ? Kersna, soolapuhujate, autos talvitujate ja muude kehkenpükside apologeet, väidab 21. juuni Ekspressis riigikogu kohta: ?See on ju rõve, mis seal toimub! Mina jookseksin iga poole tunni tagant peldikusse oksele, kui ma seda saasta peaksin läbi laskma.? Täpsustuseks: Kersna töötab vähemasti aastast 1984, T?ernenko ajast ETVs. Aga millegipärast varem tal maolukustus ei streikinud. Muidugi, ega ta sel ajal saanud ka staadionil Erki Noole rüüs karata ja SL Õhtulehele intervjuusid anda.

Räägin, mida tahan.

Ja  nüüd jõuame Peeter Võsa juurde, kes küll ei ole võrreldav eespool mainitud suurustega, kuid teeb Kersna kursusevenna Ivar Vigla näpunäidete järgi tööd iidolite eeskujul hästi. Ainar Ruussaar nimetas tema viimaseid teleklippe eelmise nädala ?Rahva teenrites? (30. VII) pornograafiaks. Tuleb nõustuda. Olend, kes on ööbinud trepikodades ja katlamajades, avastatakse juba ?ENSV aastapäeva? varahommikul kuskilt Kopli liinide ?ööklubist?, otsustab Kanal 2 õhutusel hakata ?uurivaks ajakirjanikuks?. Algatuseks läheb hulgus Aegna saarele, kotib seal kõiki Tallinna linnavalitsuse töötajaid. Siis märkab joomar, et ühe abilinnapea kaaslasel on endiselt kilekott õlut täis (tema oleks selle aja jooksul ? töö kõrvalt loomulikult ? joogi naha vahele pannud), paneb oma vähesed võõrsõnade teadmised tulle ja lugu missugune!

Kuid eriti piinlik oli vaadata valge mehena  (vabandust, Aarne Rannamäe, ?Rahva teenrid?, 30. VII), kuidas võsareporter käis politsei peadirektoril ?külas?. Ja kujutage ette, reporteril, kes mõni aeg tagasi oli just arestimajast vabanenud ja ilmselt ka selleks ajaks kaineks saanud, ei õnnestunudki Robert Antropoviga kohtuda. Ilmselgelt peadirektor kartis teda, ?sööstis läbi solgitorude?, et mitte suurmehega kohtuda. Ja selle saatelõigu juhatas sisse ?Suvereporteri? uudisteankur Olaf Suuder, kellest me kõik lugu peame.

Veteranid süüdistavad ETVd sovetinostalgias. Teadmiseks: ETV tuli ekraanile 1955. aastal, Stalin oli surnud, kuid Hru?t?ovi XX kongressini jäi veel aasta. Ei olnud inimesi (Leni Riefenstahl) ega ka võimalusi. Aga aeg oli selline ja millest siis ka tootjafirma Ruut lähtuma peaks? Saates ?Lint? nr 5 (viis osa tuleb veel) nägime korralikku nostalgiat! Usun, et vabadusvõitlejad olid rahul, kui nägid praegust Eesti Vabariigi (!) Presidenti kõrvuti istumas seltsimeeste T?ebrikovi ja Karl Vainoga. Kui ma ei eksi, siis viimasel laulupeol olid Rüütli pinginaabriteks Prodi, Freiberga ja Halonen. Aga nende seltskonnas tundis ta ennast ilmselgelt viletsamini kui tema eelkäija.

Äkki panna selga Adidase CCCP särk? Peaminister Andrus Ansip ütleb ju 11. VII Postimehes: ?Ühe särgi nägemine meie oma venelast pimedaks ei tee. Mitte keegi neist ei taha nõukogude re?iimi tagasi.? Läks vaid nädalapäevad mööda, kui BNSi korraldatud Faktumi uuringu järgi tahtis seda enamik venelasi…

Rein Veidemann arvas viimases ?Rahva teenrites?, et ajakiri Kroonika tuleks kiletada, sest seal olla olnud homopaari ettevõtmised. Eestis on kiletatud nii Digi, Sporditäht kui ka Di. Aga see on nõrk argument. Päev hiljem jooksis Kanal 2-st kahe (peaosatäitjate!) Oscariga film ?Enam paremaks minna ei saa?. Jack Nicholson ütleb oma mustanahalisele sõbrale: ?Think white and be reasonable.? Vabandust, rahvateenrid!

Nali naljaks, eks ole hapukurgihooaeg, seetõttu oligi palju juttu rohkem võsast, aga  vähem naistevahetustest; bussist ja lunapargist ei tahaks kohe mitte rääkidagi.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht